Advertisement
Menu

Początek walki o półfinał

Dzisiaj rozpoczyna się walka w ćwierćfinałach Euroligi. Jako pierwsi na parkiet wybiegną zawodnicy Realu Madryt i Gran Canarii.

Foto: Początek walki o półfinał
Džanan Musa i Guerschon Yabusele. (fot. Getty Images)

W grze o mistrzostwo Hiszpanii pozostało już tylko osiem drużyn. W tym gronie oczywiście nie zabrakło Realu Madryt, który dzisiaj rozpocznie ćwierćfinałową rywalizację z Gran Canarią. Na tym etapie do awansu wystarczają tylko dwa zwycięstwa, więc bardzo szybko jedna z drużyn zostanie postawiona pod ścianą. Zdecydowanym faworytem są Królewscy, jednak w tym sezonie Gran Canaria potrafiła ich pokonać, i to bardzo wysoko.

Gran Canaria awansowała do play-offów z siódmego miejsca. Kanaryjczycy znaleźli się w czołowej ósemce po raz czwarty z rzędu. W poprzednich trzech przypadkach ćwierćfinały kończyły się ich porażką 0:2. Dwukrotnie byli eliminowani przez Real Madryt. W tym sezonie wygrali 20 meczów, chociaż w ostatnich kolejkach złapali zadyszkę i przegrali trzy mecze z rzędu. Stracili przez to szansę na wywalczenie przewagi własnego parkietu. Punktem zwrotnym mogła być rywalizacja z Barceloną, kiedy Gran Canaria prowadziła nawet 20 punktami, ale po serii prostych błędów pozwoliła rywalom wrócić do gry i ostatecznie przegrała to spotkanie.

Real Madryt poza ćwierćfinałem spogląda też w kierunku Final Four Euroligi. Królewskim zależałoby na szybkiej drodze do półfinału, żeby móc mieć więcej czasu na przygotowanie do rywalizacji z Olympiakosem. Realizacja takiego scenariusza jest możliwa, ale potrzebna jest do tego gra na odpowiednim poziomie. Jeśli drużyna Chusa Mateo zdoła narzucić swoje tempo gry, Gran Canaria będzie miała małe szanse na sprawienie niespodzianki. Trzeba przy tym pamiętać o meczu z sezonu zasadniczego, kiedy na Wyspach Kanaryjskich Real Madryt przegrał 77:100. Zawodnicy muszą mieć to na uwadze, żeby nie jechać na drugi mecz, stojąc nad krawędzią.

Ćwierćfinałowy terminarz Realu Madryt:
• 15 maja, środa, 20:30: Real Madryt – Gran Canaria (brak transmisji w polskiej telewizji)
• 17 maja, piątek, 20:30: Gran Canaria – Real Madryt
-----------------------------------------------------------------------
19 maja, niedziela, 18:30: Real Madryt – Gran Canaria

Ćwierćfinały (rywalizacja do dwóch zwycięstw):
• Unicaja – Manresa 0:0
• Real Madryt – Gran Canaria 0:0
• Barcelona – Tenerife 0:0
• Valencia – Murcia 0:0

Półfinały (rywalizacja do trzech zwycięstw):
• Unicaja/Manresa – Valencia/Murcia
• Real Madryt/Gran Canaria – Barcelona/Tenerife

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!