Oceny zawodników po meczu z Alavés

Real Madryt wygrał u siebie z Deportivo Alavés 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Zaliczył aż 10 interwencji i wielokrotnie zapobiegał utracie bramki, dzięki czemu zachował kolejne czyste konto. Pokazał świetny refleks, potrafił też odważnie wyjść z bramki, a swoje wyczyny zaczął już w drugiej minucie, gdy dwukrotnie zatrzymał Samu Omorodiona. Takimi występami Belg pokazuje, że jest gotowy na grę w finale Ligi Mistrzów.

2. Carvajal

Aktywny, ale spokojny występ Carvajala. Gdy Real wyprowadzał akcje z własnej połowy, Dani chętnie pokazywał się do gry, a gdy przechodził do ataku pozycyjnego pod bramką gości, Hiszpan zawsze był dodatkową opcją na prawym skrzydle. W drugiej połowie miał mały problem zdrowotny, przez który opuścił boisko przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Na szczęście nie wygląa na to, by było to coś poważnego.

3. Militão

Źle wszedł w mecz, ponieważ pierwsza groźna akcja Alavés wynikała z jego przegranego pojedynku. Z czasem zyskał jednak pewność siebie i coraz mocniej dominował nad atakującymi rywala. Można było się przestraszyć, gdy miał problem z kolanem po jednym z pojedynków, ale i tym przypadku na szczęście skończyło się tylko na strachu.

6. Nacho

Solidny występ Nacho. Dobrze i szybko wyprowadzał piłkę, choć przytafiły mu się pojdyncze błędy. W fazie defensywnej trudno mieć do niego większe zastrzeżenia.

23. Mendy

Zablokował w defensywie swoją flankę dla rywala, a sam nie przeszkadzał (i nie pomagał) gwiazdom z przodu na swojej stronie. Spotkanie bez większej historii. Francuz zaliczył solidny trening biegowy.

12. Camavinga

Chętniej niż Tchouaméni zapędza się na połowie rywala, gdzie jest w stanie znaleźć sobie miejsce dzięki swojej dynamice i dryblingowi. Zaliczył asystę przy golu na 2:0, a później w efektowny sposób przeszedł środkiem kilku rywali, jednak zabrakło mu miejsca na oddanie strzału. Zanotował dobre spotkanie.

8. Kroos

112 celnych podań, w tym 10 (na 10 prób) długich, do tego asysta przy golu na 1:0. Uprzejma prośba: nie odchodź.

15. Valverde

Strzelił bardzo ładnego gola, czym podsumował świetną pierwszą połowę Realu. Dość tradycyjnie można było odnieść wrażenie, że pokrywa więcej niż jedną pozycję na boisku. Pełni rolę środkowego pomocnika, bocznego pomocnika i skrzydłowego. Jest bezcenny.

5. Bellingham

Gol na 1:0, asysta do Valverde, asysta do Viniego i aż 6 kluczowych podań. Bellingham przejął lewą flankę, skąd chętnie schodził do środka, ale nie ograniczał się do konkretnych stref. Był tam, gdzie drużyna go potrzebowała i jak widać, świetnie sobie poradził.

11. Rodrygo

Jako jedyny ofensywny zawodnik, który grał od początku, zakończył spotkanie bez gola ani asysty, ale miał udział przy trafieniu na 5:0. Mimo wszystko musimy oczekiwać od niego więcej. Oddał aż 6 strzałów, trzykrotnie był faulowany, ale skuteczność znów nie była na zadowalającym poziomie. Dobrze byłoby zobaczyć też nieco odważniejszą wersję Rodrygo.

7. Vinícius

Dla takich zawodników przychodzi się na stadiony. Nie wszystko mu wczoraj wychodziło, ale strzelił dwa gole. Zwłaszcza drugie trafienie było wyjątkowej urody. Gdyby Rodrygo był skuteczniejszy, Vini miałby też na koncie co najmniej jedną asystę.