Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ realmadrid.com

Linda Caicedo z nagrodą Golden Girl 2023

Linda Caicedo została wyróżniona nagrodą Golden Girl 2023. Podczas poniedziałkowej gali w Turynie nagrodę w imieniu piłkarki odebrał Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueño.

Foto: Linda Caicedo z nagrodą Golden Girl 2023
Fot. twitter.com

Podczas poniedziałkowej gali w Turynie organizowanej przez dziennik Tuttosport Linda Caicedo została wyróżniona nagrodą Golden Girl 2023 dla najlepszej piłkarki U-21 grającej w Europie. 18-letnia Kolumbijka, która nie mogła się stawić w stolicy Piemontu z powodu odbywanej rehabilitacji, podziękowała za tę nagrodę za pośrednictwem filmiku nagranym w Valdebebas. „Chciałabym podziękować za tę nagrodę oraz pogratulować wszystkim nominowanym, w szczególności Bellinghamowi za wyśmienity sezon, jaki rozgrywa w Realu Madryt. Chcę również przeprosić za to, że nie mogłam stawić się na tej gali. To byłby dla mnie ogromny zaszczyt, jednak z powodu kontuzji muszę pozostać tutaj, dochodząc do siebie. Dziękuję Emilio za odebranie nagrody w moim imieniu, nie mogłabym być lepiej reprezentowana. Pragnę podziękować wszystkim, którzy we mnie wierzyli za ich głosy i Realowi Madryt, ponieważ bez niego to nie byłoby możliwe. Dziękuję również reprezentacji Kolumbii, mojej rodzinie i partnerce za to, że cały czas byli ze mną i pomogli mi w rozwoju zarówno indywidualnym, jak i zespołowym”, przekazała Linda.

Piłkarka Las Blancas, która zdobyła Nagrodę Golden Girl w wieku zaledwie 18 lat, była wyróżniającą się zawodniczką reprezentacji Kolumbii na mundialu w Australii i Nowej Zelandii. To w dużej mierze dzięki atakującej Królewskich Kolumbijki dotarły aż do ćwierćfinałów turnieju. Ponadto gol Lindy w meczu z Niemkami został uznany za najładniejszą bramkę całych mistrzostw i jest nominowany do nagrody FIFA Puskás Award. Kolumbijka jest również kandydatką do nagrody Najlepszej Kobiecej Piłkarki Roku FIFA 2023.

W imieniu Lindy nagrodę na gali Tuttosport odebrał Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueño, który nie szczędził zawodnice ciepłych słów. „To niewiarygodna piłkarka, co pokazuje w Realu Madryt i pokazała na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Australii i Nowej Zelandii, reprezentując swoją kadrę, Kolumbię. Dla nas to kluczowa zawodniczka i pokładamy w niej ogromne nadzieje na przyszłość, ale i teraźniejszość. Rozmawiając o filozofii, to oczywiście chcemy rozwijać się jako drużyna w każdym sezonie, jak i również przyczyniać się do rozwoju piłki kobiecej na świecie. Linda to olbrzymi talent, a ta nagroda uznaje jej stałe wysiłki. W Realu Madryt jesteśmy niezwykle dumni, że mamy zawodniczkę o takich umiejętnościach”, wyznał Don Emilio.   

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!