/ RealMadridTV

RealMadridTV o sędziowaniu: Real Madryt znowu poszkodowany

RealMadridTV po sobotnim meczu z Granadą wypuściło filmik podsumowujący pracę arbitra głównego Pablo Gonzáleza Fuertesa. Przedstawiamy tłumaczenie tej produkcji.

[ucięte w wideo na Twitterze] Pablo González Fuertes był pierwszoplanową postacią w zwycięstwie Realu Madryt nad Granadą. Jego błędy zaszkodziły Realowi Madryt i w kolejnym dniu podwójne kryteria przy podejmowaniu decyzji pojawiły się jak zawsze przeciwko Realowi Madryt.

[0:00] Od 3. minuty podejmował niezrozumiałe decyzje: spalony, którego nie było. Tak jak nie było tego w 15. minucie. Widzieliśmy też różnicę w stosowanych kryteriach przez Gonzáleza Fuertesa, zawsze w jednym kierunku. Bo w tej akcji Bellinghama odgwizdał faul, ale dwie minuty później nie odgwizdał tego. Tu tak, tu nie.

[0:27] Do tego pokazał Anglikowi żółtą kartkę za protesty. I nie tylko to, bo w tej samej akcji zdecydował się upomnieć także Rüdigera. W 32. minucie González Fuertes odgwizdał faul w tej akcji Bellinghama. Jude w to nie wierzył, bo to piłkarz Granady kopie Bellinghama.

[0:48] W 36. minucie Granada popełnia dwa faule z rzędu i ten na Valverde zasługiwał na żółtą kartkę. W tym momencie to jednak Real Madryt miał na koncie dwie żółte kartki, a ekipa z Andaluzji żadnej.

[1:04] Już w 45. minucie karny na Bellinghamie. González Fuertes niczego nie wskazuje, a Martínez Munuera go nie woła. Karny wyrzucony w otchłań. A w pierwszej połowie było jeszcze więcej, bo González Fuertes zdecydował się odgwizdać koniec gry, gdy Real Madryt miał wykonać rzut rożny.

[1:25] W drugiej połowie było więcej, bo w 50. minucie to popchnięcie Bellinghama nie zostało odgwizdane jako faul. Jeśli dobrze się przyjrzymy, Jude stąpa po linii, czyli w polu karny. Nieodgwizdany karny.

[1:40] W 52. minucie Jude rozpoczyna atak i jest klarownie przewrócony. González Fuertes decyduje się przyznać przywilej korzyści, który w niczym nie pomaga Realowi Madryt. Kolejne ostre wejście w Bellinghama w 72. minucie nie jest ukarane żółtą kartką.

[1:56] To było niesamowite, że w tym momencie Granada ciągle nie obejrzała żadnej kartki. A jeszcze bardziej niesamowite było to, że po wszystkich wejściach w Jude'a, to Anglik miał na koncie żółtą kartkę.

[2:11] Trzeba było zaczekać do 76. minuty i już przy 2:0 na tablicy wyników, by González Fuertes pokazał pierwszą kartkę gościom.

[poza filmikiem] Tak wyglądało sędziowanie Pablo Gonzáleza Fuertesa. Błędy od początku meczu i zawsze w jedną stronę. Do tego podwójne kryteria, przez które ponownie poszkodowany był Real Madryt.

* * *

Przed sobotnim meczem klubowa telewizja ostrzegała przed Juanem Martínezem Munuerą, sędzią VAR z tego spotkania. Z kolei tydzień wcześniej wypuszczono też filmik podsumowujący pracę Cuadry Fernándeza, arbitra głównego spotkania w Kadyksie.