Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadridTV

RealMadridTV o arbitrze VAR: Pozbawił Real Madryt mistrzostwa

RealMadridTV po czwartkowym ogłoszeniu obsady na mecz z Granadą wypuściła filmik podsumowujący Juana Martíneza Munuerę, który zasiądzie w tym spotkaniu jako arbiter VAR. Przedstawiamy tłumaczenie tej produkcji.

Foto: RealMadridTV o arbitrze VAR: Pozbawił Real Madryt mistrzostwa
Fot. Getty Images

„To wiele meczów, w których decyzje Juana Martíneza Munuery krzywdziły Real Madryt. Działo się do tego stopnia, że pozbawiły go nawet mistrzostwa. Zacznijmy jednak od najświeższych przypadków”, pada na starcie filmiku, czego nie ma w poniższym wideo zamieszczonym na Twitterze.

[0:00 na filmiku] W tym sezonie w meczu z Rayo Vallecano pozwolił na ostre wejścia rayistas, które kończyły się bez upomnienia. Nawet to uderzenie łokciem Viníciusa w twarz, które mogło skończyć się czerwoną kartką, nie było nawet żółtą kartką. Potrójny faul na Camavindze - zgadnijcie jak się skończył? No więc faulem samego Camavingi. I żółtą kartką dla Viníciusa. Tamtego wieczoru przeoczył też dwa karne: jeden na Viníciusie i drugi na Joselu.

[0:34] W poprzednim sezonie w Vallecas podobne sędziowanie Martíneza Munuery. Ta agresja Balliu na Viníciusie dla sędziego nie była nawet żółtą kartką. Arbiter pozwolił na ostre wejścia w Viníciusa i wszystko skończyło się jak zawsze: żółtą kartką dla Brazylijczyka.

[0:53] Najpoważniejsze u Martíneza Munuery w przypadku Realu Madryt wydarzyło się w sezonie 2020/21. Gdyby Real Madryt wygrał z Sevillą, zostałby liderem na trzy kolejki przed końcem. Niestety przeżyliśmy jeden z najbardziej niesprawiedliwych wieczorów, jakie się pamięta na boisku.

[1:11] Najpierw anulował gola Benzemy za rzekomego spalonego Odriozoli. Dziwnie wydłużona noga piłkarza Realu była tym, czym uzasadniono decyzję sędziów. Sevilla na prowadzenie wyszła po golu, który przyszedł po nieistniejącym faulu Casemiro. Nie odgwizdano też tej ręki Jordána w polu karnym.

[1:34] Jednak najpoważniejsze wydarzyło się w końcówce. Przy 1:1 Martínez Munuera odgwizdał tego klarownego karnego na Benzemie, ale anulował go na wiosek Gonzáleza Gonzáleza poprzez odgwizdanie wcześniejszej niezamierzonej ręki Militão. Brazylijczyk po wyskoku obrócił się i gdy był plecami do akcji, piłka trafiła go w ramię po tym, jak odbiła się od jego barku. Niewiarygodna akcja, w której odgwizdali karnego. Niesamowite.

[1:58] By dopełnić ten wieczór, Martínez Munuera nie odgwizdał tego klarownego karnego na Casemiro w doliczonym czasie gry. Sześć poważnych błędów, które kosztowały La Ligę, bo przy wygranej Real w tamtej kolejce zostałby liderem. La Liga ostatecznie uciekła o 2 punkty.

[poza nagraniem] W tym samym sezonie w 2. kolejce nie odgwizdał tego karnego na Mendym na Anoecie w meczu, który skończył się remisem 0:0. Bez wątpienia poważne błędy Martíneza Munuery wpłynęły na tamtą ligę.

* * *

Po braku przedmeczowych filmików przed ligowymi starciami z Valencią i Cádizem (w programach zaproszeni goście lub prowadzący komentowali jedynie sędziów i ich pracę, ale wbrew zapewnieniom niektórych nie pojawiały się takie filmiki jak powyższy) powrócono do wypuszczenia materiału przeciwko arbitrowi przed meczem zespołu. Filmik od czwartku był emitowany w każdym programie informacyjnym, a także dzisiaj w porannym paśmie z treningiem i konferencją trenera.

Warto dodać, że po emisji filmiku prowadzący życzyli Martínezowi Munuerze dobrego meczu i lepszych decyzji niż te Cuadry Fernándeza w Kadyksie. Pomeczowy filmik z oceną tego arbitra można znaleźć w tym artykule. Klubowa telewizja powtarzała go w tych dniach wraz z drugą produkcją podsumowującą wszystkie błędy tego sędziego przeciwko Królewskim.

Pełną obsadę sędziowską na tę kolejkę można znaleźć w tym artykule.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!