Oceny zawodników po meczu z Napoli

Real Madryt wygrał u siebie z Napoli 4:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Napoli oddało tylko trzy celne strzały i zdobyło dwie bramki, ale Andrij nie powinien mieć do siebie zbyt dużo pretensji. Przy pierwszym trafieniu miał sporo pecha, gdy piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową, a przy drugim nie miał żadnych szans.

2. Carvajal

W defensywie tradycyjnie trudno mu coś zarzucić. Chwicza Kwaracchelia miał z nim sporo problemów i nawet udział Gruzina przy pierwszym golu nie obciąża za bardzo akurat Hiszpana. Dani sporo czasu i tak spędzał na połowie rywala, zaliczył najwięcej podań kluczowych (4). Bardzo solidny występ.

22. Rüdiger

Utrzymuje bardzo wysoką dyspozycję. Wygrywał zdecydowaną większość pojedynków, świetnie radził sobie w powietrzu, dobrze wyprowadzał piłkę, a do tego zaliczył asystę przy trafieniu Nico Paza, choć oczywiście to strzelcowi należy oddać zdecydowanie więcej zasług. To było jednak kolejne potwierdzenie tego, że Antonio jest w tym sezonie jednym z najlepszych obrońców na świecie i dowiadują się o tym nie tylko kibice, lecz przede wszystkim kolejni napastnicy rywali.

4. Alaba

Był spóźniony przy pierwszym golu, zdarzyło mu się jeszcze co najmniej raz zachować bardzo nierozsądnie we własnym polu karnym, ale… i tak często udanie interweniował, a do tego nie można przejść obok jego wspaniałej asysty przy golu na 2:1. Mieszane odczucia w jego kwestii są po tym meczu dość naturalne, ponieważ ponownie jego postawa w defensywie może budzić spore wątpliwości.

23. Mendy

Jego styl gry sprawia, że czasem schodzi na drugi plan, choć nie zawsze powinien. We wczorajszym meczu dobrze spisywał się w obronie, przez cały mecz był bardzo uważny, a do tego powinien skończyć mecz z asystą, ale Joselu nie wykorzystał jego doskonałego dośrodkowania.

15. Valverde

Przyzwyczaja się do nieco innej roli niż zazwyczaj. Musi grać bardziej odpowiedzialnie i częściej spoglądać za siebie, ale znów dobrze mu to wyszło. Wygrywał pojedynki, zaliczył najwięcej interwencji w obronie (9, tyle co Rüdiger i Alaba), w tym jedną, chyba najważniejszą, gdy uratował zespół przed utratą gola na 2:3 po stracie Ceballosa.

8. Kroos

Pierwsza połowa była w jego wykonaniu bardzo dobra, ale w drugiej w niezrozumiały sposób mocno się opuścił. Był spóźniony przede wszystkim w obronie, mógł zachować się lepiej przy golu dla Napoli, choć zabrakło asekuracji ze strony pozostałych. Duży plus za świetne rozprowadzanie piłki przez całe spotkanie.

19. Ceballos

W pierwszej połowie zaliczył bardzo dużo niewymuszonych strat, czym mocno utrudniał życie Realowi przy rozegraniu piłki. Niepotrzebnie wchodził w pojedynki z kilkoma rywalami, a nawet gdy jakiś wygrał, trudno było dostrzec wartość dodaną dla zespołu w kolejnym zagraniu. Kropką nad i była strata w drugiej połowie, gdy podarował jak na tacy rywalom świetną okazję do kontrataku. Musi jak najszybciej zastanowić się nad swoimi decyzjami na boisku. Po jego zejściu Real grał dużo lepiej.

5. Bellingham

Nie dość, że nie przestaje strzelać, to jeszcze jest niemal niezniszczalny. Anglik stał się liderem tego zespołu i pękamy z dumy, że tak fantastyczny zawodnik dołączył właśnie do Realu. Gol, asysta, kolejna indywidualna nagroda od UEFA. Jego gra nigdy nam się nie znudzi.

21. Brahim

Grał w kratkę. Dobre zagrania przeplatał kiepskimi, choć na pierwszy plan wychodzi oczywiście jego akcja i asysta przy trafieniu na 1:1, dzięki któremu Real natychmiast wrócił do meczu i odpowiedział na bramkę Simeone. To jednak była jedna z niewielu akcji, które zapamiętamy z tego meczu. Trudno mówić o wykorzystanej szansie, choć rzecz jasna nie było to złe spotkanie w wykonaniu Hiszpana.

11. Rodrygo

Cóż za powtarzalność. Zdobył kolejną piękną bramkę, a ręce same składały się do oklasków. Bardzo dobrze wyglądał pod względem szybkościowym, choć po trafieniu trochę przygasł i w drugiej połowie dość rzadko pokazywał się do gry. Mimo wszystko znów dowiózł i można tylko cieszyć się z jego dyspozycji. W ostatnich 4 meczach w Realu może pochwalić się wyjątkowym bilansem: 6 goli i 4 asysty.

14. Joselu

Gdyby miał swój dzień, mógłby nawet powtórzyć wynik Roberta Lewandowskiego i w pojedynkę skompletować manitę jako rezerwowy. Doskonale dochodził do sytuacji, których miał mnóstwo, ale niemal za każdym razem coś było nie tak. Na szczęście w doliczonym czasie gry karta się odwróciła i Joselu wreszcie strzelił gola.