Advertisement
Menu
/ relevo.com

Relevo: Víctor Fernández na celowniku Realu Madryt

Ofensywny pomocnik, który zachwyca w barwach młodzieżowej drużyny Realu Valladolid, znajduje się pod stałą obserwacją Królewskich, a szczególnym fanem jego talentu jest Álvaro Arbeloa. Barcelona i Atlético również interesują się synem legendarnego napastnika Los Pucelanos.

Foto: Relevo: Víctor Fernández na celowniku Realu Madryt
Fot. twitter.com

Real Valladolid ma diament, którego twarz brzmi znajomo. Ma na imię Víctor, jest synem legendarnego Víctora Fernándeza i idzie w ślady ojca, błyszcząc w młodzieżowej drużynie Realu. Mimo tego, że jest piłkarzem pierwszego roku (rocznik 2007), gra w División de Honor i zadebiutował już w zespole rezerw w trakcie pretemporady, zdobywając piękną bramkę. Jego progres nie przeszedł niezauważony przez gigantów, którzy odnotowali jego nazwisko i są gotowi ruszyć po niego tak szybko, jak tylko to możliwe.

Víctor nie jest jeszcze związany ze swoim klubem profesjonalnym kontraktem. 9 listopada skończył 16 lat, co pozwala jego pracodawcy na podpisanie z nim umowy na więcej niż jeden sezon. Jednak takie porozumienie jeszcze nie zostało zawarte. Klub pracuje nad zaoferowaniem mu atrakcyjnego projektu, który pozwoliłby mu rozwijać się w Valladolid i podążać drogą przetartą przez innych wielkich canteranos z Estadio José Zorrilla, czego najświeższym i najlepszym przykładem jest Iván Fresneda, który obecnie broni barw Sportingu CP. Ale dopóki się to nie zmaterializuje, Víctor będzie miał wolną rękę do parafowania kontraktu z kimkolwiek zechce w przyszłym roku.

Wiedzą o tym najwięksi hiszpańskiego futbolu. Wśród nich jest oczywiście Real Madryt, który jest oczarowany tym zawodnikiem. W gronie jego największych zwolenników jest Álvaro Arbeloa, który kilka razy widział go na żywo w akcji. Po raz ostatni podczas meczu, w którym prowadzony przez niego Juvenil A przegrał z Valladolidem 1:3 w ubiegłym tygodniu. Podobnie było w okresie przedsezonowym. W trakcie tej lipcowej potyczki Arbeloa wymienił kilka gestów z młodym pomocnikiem. Królewscy nie rozpoczęli żadnych oficjalnych rozmów, ale madrycka cantera nie spuszcza go z oczu, zwracając uwagę na korzystne okoliczności sprzyjające pozyskaniu bardzo pożądanego gracza.

Atlético oraz Barcelona również wykazały zainteresowanie i pytały o sytuację 16-latka. Oba kluby widziałyby Víctora w swoich drużynach młodzieżowych i chciałyby uczynić go jednym z ich najważniejszych zawodników, obiecując mu dostosowany do jego potrzeb projekt, który pozwoli mu szybko piąć się w górę i kontynuować rozwój. Ponadto, inne hiszpańskie kuźnie talentów, takie jak Villarreal, Real Sociedad czy Sevilla, mają nadzieję na otrzymanie szansy i możliwość stanięcia do walki o usługi utalentowanego młodziana.

Víctor i jego rodzina są bardzo związani z Los Pucelanos. Nie mogło być inaczej. Także z samym miastem Valladolid, w którym chłopak mieszka od dziecka. Jego ojciec, trzeci najlepszy strzelec w historii klubu, pracuje w akademii młodzieżowej, wspomagając tworzenie metodologii działania i zarządzania młodymi perełkami, będąc dla nich przy tym wzorem do naśladowania. Jest fundamentalną postacią dla Realu zarówno z przeszłości, jak i z teraźniejszości. 49-latek wychowywał się w Realu Madryt, gdzie grał w drugiej i trzeciej drużynie (nie udało mu się zadebiutować w pierwszej ekipie), zanim rozpoczął przygodę z innymi klubami (Toledo, Tenerife, Valladolid, Cartagena i Leganés).

W Valladolid zaczyna robić się nerwowo. Przyszłość cantery wygląda obiecująco z takimi talentami jak Pascu, Guilherme Ruck, Arnun czy Redondo. Ale ich wielkim wyzwaniem jest zatrzymanie ich do momentu osiągnięcia przez nich wieku uprawniającego do podpisania profesjonalnego kontraktu. A hiszpańskie futbolowe mocarstwa (i niektóre europejskie też) już pukają do ich drzwi.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!