Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ Chiringuito, Twitch, COPE

Cudowne ozdrowienie Correi po wejściu Bellinghama

Ángel Correa miał pauzować przynajmniej 2 tygodnie po kontuzji, którą miał odnieść po wejściu Jude'a Bellinghama, co Atlético mocno podkreśliło przy informowaniu o urazie. Argentyńczyk jednak już po 7 dniach wrócił do gry i był kluczowy w remontadzie Rojiblancos w meczu ligowym.

Foto: Cudowne ozdrowienie Correi po wejściu Bellinghama
Fot. Getty Images

Atlético Madryt we wtorek 26 września, dwa dni po wygranych derbach z Realem Madryt, poinformowało, że Correa doznał kontuzji więzadła pobocznego piszczelowego stopnia I kolana (w komunikacie nie sprecyzowano którego). Media zaczęły informować, że atakującego czekają przynajmniej 2-3 tygodnie przerwy.

Rojiblancos podkręcili komunikat na swojej stronie oraz następnie wpisy na swoich portalach społecznościowych w tej sprawie poprzez dołączenie do nich zdjęcia z momentu wejścia Bellinghama w kostkę Correi, po którym Argentyńczyk miał doznać kontuzji kolana.

Wczoraj, dokładnie po tygodniu od odniesienia kontuzji, Correa wrócił do gry, wyszedł w podstawowym składzie, rozegrał cały mecz i strzelił dwa gole w meczu z Cádizem. To sprawiło, że madryckie media zaczęły pytać, jak poważna była faktycznie kontuzja, którą Atlético tak nagłośniło poprzez dorzucenie do niej zdjęć z ataku Bellinghama.

Sam piłkarz jako MVP spotkania udzielił wywiadu na murawie, w którym tak opowiedział o swoim powrocie do gry: „Miałem bardzo silne stłuczenie kolana, doszło do skręcenia i nie mogłem zagrać w poprzednim meczu. Dzisiaj Morata pauzował przez czerwoną kartkę i Griezmann został sam, więc forsowałem występ z małym bólem w kolanie, by spróbować pomóc drużynie. Szczęśliwie poszło dobrze i mogliśmy wygrać”.

Powrót Argentyńczyka skomentował także Diego Simeone, który otrzymał o niego dwa pytania na konferencji prasowej. – Tak, rozegrał cały mecz z małym bólem, ale pracował dobrze przed meczem w piątek i sobotę. Wierzyliśmy w niego, bardzo się z niego cieszę – powiedział trener. – Niektórzy podważają kontuzję Correi? Nie interesuje mnie, co myślą inni.

Correa wrócił do treningów z grupą w piątek, czyli 5 dni po odniesieniu kontuzji w derbach. Warto dodać, że do faulu Bellinghama doszło na 90 sekund przed końcem spotkania i wtedy atakujący nie zszedł z murawy, kontynuując grę i nawet wchodząc w pojedynek fizyczny z Mendym. Następnie w pełni normalnie, w tym z podskokami, świętował z kibicami zwycięstwo nad Realem Madryt.

Co ciekawe, w telewizyjnym Chiringuito poinformowano, że w poprzednim tygodniu pomimo kontuzji kolana piłkarz Atlético pojawił się też na korcie do padla w Majadahondzie pod Madrytem i bez problemu rozegrał tam mecz w tak wymagającej fizycznie dyscyplinie. To wszystko sprawiło, że w nocnych programach radiowych i telewizyjnych komentowano temat jego szybkiego powrotu do gry oraz sposobu, w jaki Atlético wyolbrzymiło jego kontuzję.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!