REKLAMA
REKLAMA

Xabi Alonso: Poprowadzenie Realu? Jest za wcześnie, by o tym rozmawiać

Na piątkowej konferencji prasowej Xabi Alonso, prowadzący Bayern Leverkusen, skomentował informacje mediów mówiące o tym, że od przyszłego lata zostanie następcą Carlo Ancelottiego w Realu Madryt.
REKLAMA
REKLAMA
Xabi Alonso: Poprowadzenie Realu? Jest za wcześnie, by o tym rozmawiać
Fot. Getty Images

Xabi Alonso jest typowany jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Carlo Ancelottiego na ławce Realu Madryt po sezonie 2023/24. Obecny trener Bayeru Leverkusen został o to zapytany podczas piątkowej konferencji prasowej niemieckiej drużyny. Były pomocnik Los Blancos powiedział: „Przejście do Realu? Mamy wrzesień, jest początek sezonu. Pozostaję skupiony na Bayerze. Dobrze rozpoczęliśmy sezon, chcemy, aby wszyscy gracze byli skoncentrowani. Dlatego ja jako trener muszę dać im przykład” – argumentował.

REKLAMA
REKLAMA

Xabi został także zapytany o swoich zawodników oraz o to, co czuje zespół, gdy krążą plotki na temat przyszłości ich trenera. Bask odparł: „Zawodnicy wiedzą, jaki jest futbol. To nic nowego. Nie rozmawialiśmy o tym”. 41-latek już jakiś czas temu w rozmowie z dziennikiem MARCA skomentował łączenie go z objęciem Królewskich: „Real Madryt? Wszystko w swoim czasie. Teraz jestem w Bayerze i jestem bardzo szczęśliwy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. W futbolu jeśli myślisz w perspektywie średnio-długiej, tracisz koncentrację na tym, co czeka cię za chwilę, więc teraz myślę tylko o tym, co mam do zrobienia w Niemczech”.

Carlo Ancelotti nie przywiązywał dużej wagi do plotek, które typują Xabiego na jego następcę. „Trenowałem go, gdy był piłkarzem. Wiem, że ma ogromną wiedzę i umiejętności. Życzę mu, Raúlowi i Arbeloi, aby zostali w przyszłości trenerami Realu, ponieważ bardzo ich lubię i mam nadzieję, że pewnego dnia tu szkoleniowcami”

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

REKLAMA