Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Real Madryt wygrał u siebie z Realem Sociedad 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Miał bardzo dużo pecha przy pierwszym golu, gdy poradził sobie z uderzeniem Barrenetxei, ale przy dobitce miał już małe szanse, choć i tak był blisko interwencji. Później w niemal wszystkich sytuacjach zachował się idealnie. Najlepiej spisał się wtedy, gdy Mikel Merino mógł go pokonać głową. Solidne zawody Arrizabalagi. Szkoda, że znów bez czystego konta.

2. Carvajal

Baliśmy się, że reprezentacja Hiszpanii zepsuje nam Daniego, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Znów wyglądał rewelacyjnie pod względem fizycznym. W jednej akcji w pierwszej połowie stworzył dwie świetne sytuacje – najpierw przejął piłkę po złym wyprowadzeniu Remiro, potem obsłużył Joselu, a chwilę później dograł do Rodrygo. Sam też miał okazję, ale nie tak dobrą, jakie wypracował kolegom.

22. Rüdiger

Solidny występ obrońcy, który bez zarzutu wywiązywał się z najważniejszego swojego zadania. Miał dużo pracy przede wszystkim w powietrzu, ale wygrał wszystkie pojedynki główkowe, a łącznie zaliczył aż 6 wybić piłki (najwięcej ze wszystkich, tyle samo co Le Normand). Gorzej było z wyprowadzeniem piłki, choć i tak było to dobre spotkanie Niemca.

4. Alaba

Znów miał chrapkę na większe zaangażowanie w ofensywie, co przyniosło między innymi bardzo dobrą okazję, przed którą niestety był spalony. Nie był szczególnie aktywny w obronie, ale przydawał się w rozegraniu piłki, zwłaszcza w tych momentach, w których madrytczycy nieco mocniej siadali na rywalu.

20. Fran García

To była kolejna remontada Realu, ale i remontada Frana Garcíi. W pierwszej połowie mogło mu się zakręcić w głowie od samego patrzenia na Kubo – i właśnie to zazwyczaj robił Hiszpan. Dobra forma Japończyka nie oznaczała jednak schowania się za podwójną gardą. Dobrze wiemy, że czasem najlepszą obroną jest atak i prawdopodobnie Fran rozumuje podobnie. W drugiej połowie zaliczył dwie przytomne asysty i został bohaterem. Grał ultraofensywnie i nie zawsze pilnował pozycji (aż 3 spalone!), ale to była jego najlepsza połowa w tym sezonie. A tak naprawdę zakończył ją już po 29 minutach, ponieważ przy wyniku 2:1 i kartce (dość przypadkowej, choć słusznej) Carletto jednak uznał, że lepszą obroną jest obrona.

18. Tchouaméni

Rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie. Nie ma za sobą okropnego spotkania, ale czegoś mu brakowało. W kilku sytuacjach brakowało nieco lepszego ustawienia, po lekkomyślnym wejściu otrzymał żółtą kartkę. Bardzo rzadko tracił piłkę i był swego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa, ale nie był to ten sam Tchou, którego widzieliśmy na początku sezonu i w reprezentacji.

15. Valverde

Po kiepskiej pierwszej połowie można się było zastanawiać, czy nie jest zmęczony długimi podróżami w ostatnich dniach. W drugiej odpalił jednak bardzo szybko. Na samym jej początku strzelił bardzo ładnego i ważnego gola. Był też niezwykle aktywny w obronie, gdy trzeba było bronić wyniku. Zaliczył najwięcej udanych interwencji (8) ze wszystkich zawodników Realu Madryt.

8. Kroos

Rozegrał dwa spotkania – dobre i złe – i to bez żadnych konkretnych znaczników czasowych. Gdy Królewscy mieli piłkę, gra Kroosa mogła się podobać. Panował nad tym, co robi, rozrzucał tak jak trzeba, prawie wszystko robił tak jak należy. Gdy jednak piłka trafiała do rywala, albo – o zgrozo – do Takefusy Kubo, Kroos był niemal nieprzydatny. Nie doskakiwał, źle asekurował, wyglądał na przemęczonego. Ostatecznie wypadł przeciętnie, choć takie momenty nie powinny mu się przytrafiać, zwłaszcza że akurat on nie ma żadnego powodu, by narzekać na natłok spotkań w ostatnich tygodniach.

5. Bellingham

Pierwszy oficjalny mecz w Realu Madryt bez trafienia. No i co? No i nadal można być zadowolonym z tego, co robi Jude. Dobrze poruszał się między liniami, potrafił stworzyć niezłą okazję czy wypracować rzut wolny. W ostatnich minutach meczu mógł ustalić wynik, ale Remiro znów był dobrze ustawiony i poradził sobie z jego uderzeniem.

11. Rodrygo

Bezapelacyjnie najbardziej irytujący gracz wczorajszego meczu. Atakował zwykle ze swojej ulubionej strefy, ale znów brakowało mu wykończenia. Całkowicie niepotrzebnie sprzątnął piłkę po wrzutce Carvajala, gdy Bellingham był zdecydowanie lepiej ustawiony. Nie był też skuteczny w dryblingu. Gdyby na ławce miał kto go teraz postraszyć…

14. Joselu

Zrobił swoją robotę i w czwartym meczu na Bernabéu w koszulce Realu Madryt strzelił swojego czwartego gola. Jego trafienie było decydujące, ale już w pierwszej połowie mógł i powinien wpisać się na listę strzelców, gdy w świetnej okazji trafił w poprzeczkę. Może szukać małego usprawiedliwienia w tym, że podanie Carvajala było nieco nie w tempo, jednak mimo wszystko można oczekiwać trafienia w takiej sytuacji. Wykończenie wrzutki Frana – klasa światowa.