/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Gol Reiniera, dobry mecz Brahima, przegrany finał Casemiro [VIDEO]

W ostatni weekend sezonu żaden z zawodników wypożyczonych lub sprzedanych przez Real Madryt nie wyróżnił się niesamowicie na plus. Bramkę kontaktową zdobył Reinier, całkiem niezłe zawody rozegrał Brahim, a Casemiro przegrał z City w finale Pucharu Anglii.

Brahim Díaz (AC Milan)
W ostatniej kolejce Serie A Milan pokonał na San Siro Hellas Verona 3:1, a Brahim, choć nie był bohaterem wieczoru, to rozegrał całkiem przyzwoite zawody. Był jak zwykle aktywny, co nie przekładało się jednak na konkretne sytuacje dla jego zespołu ze względu na dość niskie tempo spotkania. W końcówce pierwszej połowy to on jednak został sfaulowany na skraju pola karnego i wywalczył dla Rossonerich rzut karny, który wykorzystał Olivier Giroud. Po przerwie nie było kolorowo, zarówno jeśli chodzi o grę Hiszpana, jak i o cały mecz. Boisko opuścił w 72. minucie, prawdopodobnie żegnając się z mediolańską publicznością przed swoim powrotem na Santiago Bernabéu, tak głośno zapowiadanym przez hiszpańskie media.
Ocena SofaScore: 7,0/10
Ocena WhoScored: 6,8/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Nie znalazł się w kadrze na pierwszy barażowy mecz o awans do La Ligi, w którym Alavés zremisowało na wyjeździe z Eibarem (1:1).

Endrick (Palmeiras)*
W meczu Pucharu Brazylii nie zasiadł nawet na ławce. Piłkarze Palmeiras przegrali 0:1 z Fortalezą, ale awansowali do kolejnej rundy, bo w pierwszym meczu wygrali 3:0.

W weekend natomiast Endrick całe ligowe spotkanie z Coritibą przesiedział na ławce rezerwowych. Palmeiras wygrało 3:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Bardzo dużo naskakał się 22-letni zawodnik. Stoczył aż 28 (!!!) pojedynków główkowych i dokładnie połowę z nich wygrał. Ciężko pracował, sporo faulował (otrzymał zasłużoną żółtą kartkę), ale gola w wyjazdowym meczu z Realem Valladolid nie strzelił. Getafe potrzebowało remisu, by nie oglądać się na innych i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0:0. Latasę trudno tak naprawdę ocenić jako napastnika, ponieważ Getafe właściwie nie atakowało (20% posiadania piłki i 4 strzały przez 90 minut)
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Reinier (Girona FC)
W meczu z Osasuną wszedł na boisko w 65. minucie na pozycję napastnika i dał niezłą zmianę. To od niego pochodził impuls do dalszej walki, bo to on strzelił głową gola kontaktowego 10 minut po wejściu. Później kilka raz szarpnął, ale poza pojedynczymi dryblingami nie miał nic do zaoferowania, podobnie jak cała Girona.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Całe spotkanie z Realem Valladolid (0:0) obejrzał z ławki rezerwowych. Pomimo kontuzji Enesa Ünala jego notowania u Pepe Bordalása były na bardzo niskim poziomie. W ostatnich czterech kolejkach, w których Getafe grało o utrzymanie, rozegrał zaledwie 36 minut, a dwukrotnie nawet nie powąchał murawy…

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk rozegrał 90 minut w finale Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City i na pewno nie jest piłkarzem, do którego po tym meczu można mieć pretensje. Nie popełniał większych błędów, szczególnie przy bramkach traconych. Walczył za dwóch, choć czasem nawet za ostro i w pewnym momencie na pewno został oszczędzony. Zanotował jednak trzy odbiory, oddał trzy strzały i miał dwa kluczowe podania. United jednak ostatecznie przegrali 1:2 przeciwko ekipie Guardioli.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Zaliczył przeciętne spotkanie z Mallorcą, która ograła u siebie Rayo 3:0. Fran nie był winnym przy żadnym z trafień gospodarzy, ale też nie zrobił nic konkretnego z przodu. Jego etap w Rayo dobiegł końca, ale samo zakończenie tej ładnej przygody nie było wzorowe.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
Fiorentina wygrała z Sassuolo 3:1, a Serb przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mario Gila (Lazio)
Jego domyślną pozycją w meczach ligowych jest ławka rezerwowych i nie inaczej było tym razem. Lazio bez niego w składzie wygrało z Empoli 2:0 i zakończyło sezon jako wicemistrz Włoch, co oznacza, że wkrótce zobaczymy rzymian w Lidze Mistrzów.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Osasuną i zagrał dość słabo. W defensywie popełnił kilka błędów, jak chociażby przy pierwszym golu, gdy nie przeciął podania do skrzydłowego gospodarzy, a ten następnie asystował koledze. Z jego flanki padł też drugi gol, bo Miguel zapędził się do ofensywy, ale nie jest to też wyłącznie jego wina. Dobrze interweniował w kilku sytuacjach, ale w obronie to był słaby mecz Hiszpana. Został zdjęty w 85. minucie, a Girona na koniec sezonu przegrała 1:2.
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał z Sevillą 2:1, a Japończyk rozegrał dobre zawody. W sumie oddał cztery strzały, zanotował dwa kluczowe podania oraz trzy wygrane dryblingi. Najbliżej zdobycia bramki był w 64. minucie, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek. Od początku był bardzo aktywny na prawej flance i pomimo braku gola czy asysty rozegrał dobre zawody.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wciąż nie wrócił do gry po kontuzji odniesionej 25 kwietnia w rywalizacji z Osasuną. Przypomnijmy, że od listopada do marca Chust był poza grą również ze względu na uporczywy uraz. Cádiz w ostatniej kolejce przegrał ze wspomnianą na początku Osasuną, ale i tak utrzymał się w Primera División.

Marcelo (Fluminense)
Nadal leczy kontuzję. Jego drużyna wygrała w brazylijskiej Serie A z RB Bragantino 2:1 i obecnie (po 9 meczach) zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Zawodnik kolejki: Reinier