Advertisement
Menu
/ RFEF

„Pozostaje nam jeden kroczek do zdobycia tytułu”

Alberto Toril i Ivana Andrés wzięli udział w konferencji prasowej po wygranym półfinale Pucharu Królowej z Athletikiem Bilbao. Przedstawiamy wypowiedzi trenera i kapitanki Królewskich z tego spotkania z dziennikarzami.

Foto: „Pozostaje nam jeden kroczek do zdobycia tytułu”
Fot. Getty Images

Alberto Toril: W finale musimy zagrać podobnie
– Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, z dużą energią i intensywnością. Rozegraliśmy bardzo kompletne spotkanie. Zrobiliśmy krok do przodu i awansowaliśmy do naszego pierwszego finału. Dziewczyny cieszą się i pozostaje nam jeden kroczek do zdobycia tytułu.

– Drużyna jest przygotowana mentalnie do tego typu meczów, przede wszystkim po miesiącach, w których graliśmy co trzy dni. Kładziemy duży nacisk na pracę mentalną i wiemy, co mamy zrobić w finale. Gra się nie tylko sercem, ale też głową i będą momenty, w których będzie nam trudno, ale myślę, że podchodzimy do tego spotkania dobrze przygotowani.

– Jaką wystawiam ocenę za ten sezon? Wysoką, ten sezon jest dla nas bardzo dobry. To będzie pierwszy raz, kiedy będziemy grać o tytuł.

– Atlético? Wcześniejsze mecze z Atlético były bardzo konkurencyjne i wyrównane. Mogło pójść w każdą stronę. Jeśli chcemy mieć szanse, to musimy zagrać mecz podobny do dzisiejszego. Jeśli zagramy w tej linii, to możemy wygrać.

Ivana Andrés: Trzeba zapocić tę koszulkę, by zdobyć ten puchar
– Jesteśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe. Myślę, że drużyna zagrała bardzo dobrze. Wyszłyśmy na ten mecz bardzo skoncentrowane, jakby to był finał. Teraz zagramy nasz pierwszy finał w tej koszulce. Mamy ogromne nadzieje i chcemy potwierdzić świetną pracę, jaką wykonuje ta drużyna.

– Co można jeszcze powiedzieć o Caroline Weir? To top zawodniczka, która daje nam wiele w ataku. Wszyscy doskonale wiedzą, jakie notuje liczby, ale ja chciałabym pochwalić dziś pracę całego zespołu. Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze. Myślę, że mamy świetną kadrę i każda z nasz może grać i dołożyć coś od siebie. Wszystkie codziennie pracujemy, by grać w takich meczach, jak te. 

– Szansa na wygranie pierwszego pucharu? Lubię wyobrażać sobie takie chwile. Myślę, że aby realizować cele, trzeba najpierw o nich marzyć. Zagramy ze świetnym rywalem, w finale czekają nas derby i trzeba walczyć. Jesteśmy skupione, teraz musimy odpocząć fizycznie i psychicznie i przygotować się do tego finału jak najlepiej potrafimy.

– Czy wyobrażałam sobie, że ten sezon zakończy się w ten sposób? Kolejny awans do Ligi Mistrzów i możliwość wygrania pierwszego tytułu w historii? Kiedy zaczyna się sezon, to stawiasz sobie cele i masz swoje marzenia. Zawsze chciałam wygrać puchar z klubem, po to też podpisałam kontrakt z Reale Madryt – by przyjść do zwycięskiej drużyny i zdobywać tytuły. Jak powiedziałam wcześniej, trzeba marzyć o swoich celach i tak to sobie wyobrażałam. Zakończenie sezonu Pucharem Królowej… Trzeba na to zapracować na boisku i zapocić tę koszulkę, by móc to osiągnąć. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!