/ mundodeportivo.com

Niemal 27 lat bez zwycięstwa Espanyolu na Bernabéu

Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 Real Madryt podejmie na Estadio Santiago Bernabéu Espanyol. Dla popularnych Papużek obiekt Królewskich to pod względem historycznym stadion przeklęty.

Los Blanquiazules wygrali na wyjeździe z Realem Madryt tylko 4 razy w 87 meczach ligowych. Pozostałe starcia zakończyły się 69 porażkami i 14 remisami. Z żadnym innym rywalem w historii występów w Primera División Królewscy nie wygrywali tak często i nie zgromadzili tylu punktów, co właśnie z Espanyolem. Od ostatniego zwycięstwa Katalończyków przy Concha Espina minęło już niemal 27 lat – 21 kwietnia 1996 roku Los Pericos wywieźli z Madrytu komplet punktów po wygranej 2:1 i dublecie Jordiego Lardína.

Nieco mniej, bo „tylko” trochę ponad 10 lat minęło od ostatniego pozytywnego wyniku Espanyolu na Estadio Santiago Bernabéu. 16 grudnia 2012 roku Espanyol zdołał ugrać punkt przeciwko Królewskim dowodzonym przez José Mourinho. Wówczas wynik spotkania w 31. minucie otworzył Sergio García. Los Blancos zdołali odwrócić wynik dzięki bramkom Cristiano Ronaldo i Fábio Coentrão, jednak na dwie minuty przed końcem meczu całe Bernabéu uciszył Juan Albín, ustalając wynik meczu na 2:2.

Od tamtego meczu obie ekipy spotkały się na stadionie Los Blancos 8 razy. Bilans tych spotkań to komplet zwycięstw Realu Madryt przy bilansie bramkowym 23:1.