/ as.com

Anfield docenia legendy

Kiedy Luka Modrić i Karim Benzema pod koniec drugiej połowie opuszczali murawę Anfield, otrzymali od kibiców Liverpoolu owacje na stojąco. Chorwat i Francuz błyszczeli na boisku i poprowadzili Real Madryt do historycznego zwycięstwa nad The Reds.

Kibice Liverpoolu zasiadający wczoraj na trybunach Anfield byli świadkami kolejnej wspaniałej remontady Realu Madryt, który nie tylko odwrócił wynik 0:2, ale strzelił łącznie pięć goli i wygrał aż 5:2. Ten wynik pozostawia ich praktycznie bez nadziei na awans ich drużyny do ćwierćfinału. Mimo tego, nie zawahali się, żeby zgotować owacje na stojąco dwóm piłkarzom, którzy dokonali największego spustoszenia w szeregach zespołu Jürgena Kloppa. W 87. minucie Carlo Ancelotti zdecydował się ściągnąć z boiska Lukę Modricia oraz Karima Benzemę i oprócz tego, że obaj zostali docenieni przez publiczność w wyjątkowy sposób, to sami podziękowali jej brawami. Anfield potrafi rozpoznać i docenić legendy, nawet jeśli reprezentują one barwy rywala.

Przed meczem gospodarze oddali hołd zmarłemu Amancio Amaro, składając wieniec pod sektorem przyjezdnych fanów, a pod koniec spotkania zachowali się tak samo wobec dwóch gwiazd Królewskich. Liverpool to honorowy klub. Luka Modrić był panem i władcą środka pola podczas drugiej połowy, nadając tej rywalizacji swój własny rytm. I to właśnie on zanotował asystę po dograniu piłki z rzutu wolnego przy bramce Édera Militão, który w 47. minucie mocnym uderzeniem głową wyprowadził Real na prowadzenie. W przypadku Karima Benzemy jego liczby mówią same za siebie: dwa gole i jedna asysta w trakcie 87 minut gry. Występ bezapelacyjnie zasługujący na gromkie owacje na stojąco, za którą Francuz szybko podziękował kibicom The Reds w pomeczowym wywiadzie.

Benzema postrachem Anfield
Luka Modrić i Karim Benzema zostali pożegnani przez lokalnych fanów aplauzem wyrażającym uznanie wobec ich piłkarskiego kunsztu. Kapitan Los Blancos w przyszłości nie będzie jednak dobrze wspominany na Anfield. Jak informuje serwis statystyczny Opta, Benzema z sześcioma trafieniami jest zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek przeciwko Liverpoolowi w historii Pucharu Europy i Ligi Mistrzów. Cztery z tych sześciu goli ustrzelił właśnie na Anfield, co czyni go również piłkarzem drużyny przeciwnej, który zdobył najwięcej bramek na tym obiekcie w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach klubowych.