Zwycięstwo na początek roku

W 18. kolejce Primera Federación Castilla pokonała Algeciras 2:1. Królewscy musieli odrabiać straty z początku spotkania i udało im się to zrobić.

Castilla nie rozegrała dzisiaj dobrego spotkania, a mimo to pokonała Algeciras 2:1. Już wiadomo, że trzy punkty nie pozwolą na awans na pozycję lidera, bo zwycięstwo odniósł też Alcorcón. Królewscy szybko stracili gola i mieli duże problemy ze stwarzaniem sytuacji. Sygnał do ataku dał Arribas, który strzelił swojego dziewiątego gola w tym sezonie. Remontadę dopełnił Álvaro Martín. Castilla rozpoczęła rok od kompletu punktów i ma już dziewięć oczek przewagi nad Culturalem Leonesa, który zajmuje miejsce poza strefą play-offów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Castilli, która już w 3. minucie straciła gola. Siddiki dośrodkował z prawej strony, obrona niepewnie interweniowała, co wykorzystał Roni, trafiając do siatki. Gospodarze potrzebowali trochę czasu, żeby się otrząsnąć po stracie gola. Najpierw niegroźnie z główki strzelał Álvaro, a później o wiele bliżej szczęścia był Martín, który uderzył minimalnie obok słupka. W 26. minucie kolejny błąd popełniła defensywa Królewskich. Dzięki temu David Martín znalazł się w sytuacji sam na sam z De Luisem. Na szczęście golkiper Blancos wygrał ten pojedynek, a dobitka wylądowała na słupku. Reszta pierwszej połowy to dosyć nieporadne próby doprowadzenia do remisu przez Castillę.

Druga część rywalizacji zaczęła się od mocnego strzału Obradora, z którym z problemami poradził sobie Tristán. Gra Castilli nie poprawiła się, więc Raúl dosyć szybko zdecydował się na podwójną zmianę. W końcu sprawy w swoje nogi wziął Arribas. Najpierw wywalczył rzut wolny, a później uderzeniem obok muru zaskoczył bramkarza Algeciras. Odpowiedź Andaluzyjczyków mogła być natychmiastowa. Szansę miał Roni, ale trafił w słupek. Następnie przez długi czas akcja meczu toczyła się w środku boiska.

Castilla znów stworzyła zagrożenie po rzucie wolnym, lecz tym razem wykonał go Aranda, a nie Arribas, i uderzył niecelnie. Gospodarze nie chcieli się zadowolić remisem i do końca walczyli o zwycięstwo. Przyniosło to efekt w 89. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Álvaro Martín. W doliczonym czasie prowadzenie mógł podwyższyć Arribas, ale nie trafił do bramki po dobrze wyprowadzonym przez Petera kontrataku.

Real Madryt Castilla – Algeciras 2:1 (0:1)