Advertisement
Menu
/ as.com

AS: Cristiano Ronaldo nie wróci do Realu Madryt

Królewscy nie rozważali, nie rozważają i nie zamierzają rozważać powrotu portugalskiego piłkarza do stolicy Hiszpanii. Decyzja jest ostateczna i nie ulegnie zmianie pod żadnym naciskiem.

Foto: AS: Cristiano Ronaldo nie wróci do Realu Madryt
Fot. Getty Images

Cristiano Ronaldo nie wróci do Realu Madryt, donosi AS. Pomimo faktu, że portugalski gwiazdor od wtorkowego popołudnia może podpisać umowę z wybranym przez siebie klubem za darmo, gdyż Manchester United rozwiązał z nim kontrakt, który obowiązywał do 30 czerwca, Real Madryt nie rozważał i nie będzie rozważał ewentualnego powrotu CR7. Cristiano był w Madrycie od 2009 do 2018 roku, stając się najlepszym strzelcem klubu w historii (450 goli), zdobywając w tym czasie przede wszystkim cztery tytuły Ligi Mistrzów i cztery Złote Piłki. W Valdebebas tłumaczą jednak, że etapy są po to, by się nimi cieszyć i wspominać z sentymentem, ale teraz „nie miałoby to sensu w naszym sportowym projekcie”.

Na portalach społecznościowych we wtorek wieczorem rozpoczął się ruch wzywający gwiazdę do powrotu na Santiago Bernabéu, ponieważ byłby to darmowy transfer, a Cristiano zarabiałby znacznie mniej, jeśli Real Madryt sprowadziłby go na sześć miesięcy z opcją przedłużenia, jeśli jego występy w tym czasie byłyby na odpowiednim poziomie. Opinię tę wzmocnił fakt, że Karim Benzema z powodu ciągłych urazów mięśniowych ledwo był w stanie rozegrać w tym sezonie 50% możliwych minut, co sprawiło, że Cristiano stał się alternatywą na pozycję napastnika w przypadku nieobecności Karima.

AS informuje przy tym, że rehabilitacja Francuz przebiega bardzo dobrze w Valdebebas, a wszystko dzieje się pod okiem fizjoterapeutów i służb medycznych klubu. Jego problem z lewą nogą, który zmusił go do opuszczenia zgrupowania Francji w Katarze, są coraz mniejsze i piłkarz ma być gotowy na mecz z Realem Valladolid, z którym Królewscy zmierzą się pod koniec roku. Ancelotti ma nadzieję, że po przezwyciężeniu logicznej frustracji związanej z brakiem występów na mundialu, wypoczęty Karim skupi się tylko na grze dla klubu, dzięki czemu w drugiej połowie sezonu będzie mógł przypominać zawodnika z zeszłego sezonu, gdy zdobył Złotą Piłkę.

Powrót Cristiano pozostaje zaś niemożliwym do spełnienia marzeniem niektórych madridistas. Cristiano zakończy swoją profesjonalną karierę z dala od Realu Madryt. Decyzja jest ostateczna i nikt nie zmieni już w tej sprawie zdania.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!