Pierwsza porażka w Lidze Mistrzyń

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt przegrały na Kingsmeadow z Chelsea 0:2. Bramki dla The Blues zdobyły Ingle i Cuthbert.

W spotkanie lepiej weszły gospodynie, które mogły objąć prowadzenie już w 2. minucie, kiedy to Misa popisała się skuteczną interwencją po strzale z boku pola karnego Franceski Kirby. Na pierwszą próbę Las Blancas musieliśmy czekać do 20. minuty, gdy po centrze Claudii Zornozy niecelnie główkowała Esther. Angielki wyraźnie dominowały, jednak nie potrafiły przekuć posiadania piłki na sytuacje podbramkowe i do przerwy goli nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron pierwszą groźną sytuację stworzyły sobie Królewskie – w 51. minucie po rajdzie i dośrodkowaniu z prawej strony Naomie Feller szanse na zdobycie bramki miały Esther i Caroline Weir, jednak ani Hiszpanka, ani Szkotka nie zmusiły do interwencji Ann-Katrin Berger. Chwilę później pierwszy strzał w światło bramki zaliczyła Zornoza, ale nie sprawił on żadnych problemów bramkarce Chelsea. Mimo coraz odważniejszych prób ze strony Realu Madryt, to Chelsea wykazała się skutecznością i zabiła mecz w 10 minut. W 67. minucie po rzucie rożnym do piłki najwyższej wyskoczyła Millie Bright, a tuż przed bramką piłkę do siatki wbiła Sophie Ingle i londynki objęły prowadzenie. W 75. minucie centrostrzałem z dość ostrego kąta popisała się Erin Cuthbert, która podwoiła prowadzenie gospodyń. W 83. minucie Las Blancas przed utratą trzeciej bramki uratowała Kathellen, która wybiła piłkę z linii bramkowej.

Mimo całkiem niezłego meczu piłkarki Realu Madryt doznają pierwszej porażki w Lidze Mistrzyń i spadają na trzecie miejsce w tabeli grupy A. Awans do ćwierćfinałów rozgrywek wciąż zależy wyłącznie od Królewskich i prawdopodobnie rozstrzygnie o tym mecz z PSG w Paryżu, który zostanie rozegrany 16 grudnia. Tymczasem piłkarki muszą wrócić do zmagań w Lidze F, gdzie już w sobotę o 18:15 zagrają na Di Stéfano z Alhamą.