Walia z USA na remis

W drugim meczu grupy B Stany Zjednoczone zremisowały z Walią 1:1. Bramkę zdobył były zawodnik Realu Madryt, Gareth Bale.

Po pierwszym meczu grupy B waga meczu między Stanami Zjednoczonymi a Walią jeszcze mocniej poszła w górę. Jasne było to, że jeśli nie dojdzie do większych niespodzianek, to właśnie te zespoły powalczą o awans do dalszej fazy Mistrzostw Świata.

W pierwszej połowie na boisku była właściwie tylko jedna drużyna. Amerykanie mogli wyjść na prowadzenie jeszcze przed upływem 10. minuty, gdy najpierw obrońca Walii niemal zaskoczył własnego bramkarza, a chwilę później Josh Sargent strzelił w słupek. Walia nie potrafiła w żaden konkretny sposób na to odpowiedzieć i skupiała się na defensywie, co raczej nie zaskakiwało.

Regularne dośrodkowania USA nie sprawiały żadnego zagrożenia, dlatego trzeba było sprórobwać czegoś innego. Wreszcie do środka zszedł Christian Pulisic, który świetnym podaniem obsłużył Timothy’ego Weaha, a gracz Lille otworzył wynik meczu.

Prowadzenie Amerykanów po pierwszej połowie było zasłużone i może nawet zbyt niskie. Później Smoki potrafiły się jednak odgryźć. Po przerwie świetne okazje mieli Ben Davies i wprowadzony z ławki Kieffer Moore, ale Matt Turner miał sporo szczęścia. Wreszcie swoje zrobił Gareth Bale, który rozgrywał kiepski mecz. Były zawodnik Królewskich najpierw został sfaulowany w polu karnym USA i sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów.

Po wyrównaniu Walijczyków obie drużyny próbowały z pewnymi przerwami powalczyć o coś więcej niż podział punktów. Ostatecznie żadna z nich nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść. Po dwóch zupełnie różnych połowach zakończyło się na zasłużonym remisie.

Stany Zjednoczone – Walia 1:1 (1:0)
1:0 Weah 36’ (asysta: Pulisic)
1:1 Bale 82’ (rzut karny)

USA: Turner; Dest (74’ Yedlin), Zimmerman, Ream, Robinson; Adams, McKennie (66’ Aaronson), Musah (74’ Acosta); Weah (88' Morris), Pulisic, Sargent (74’ Wright).
Walia: Hennessey; Roberts, Mepham, Rodon, Davies, N. Williams (79’ Johnson); Ampadu (90'+5' Morrell), Ramsey, Wilson (90'+3' Thomas); Bale, James (46’ Moore).