Advertisement
Menu
/ as.com, marca.com, mundodeportivo.com, sport.es

Calderón: Real nie znajduje się w planach Mbappé

Ramón Calderón spotkał się z dziennikarzami podczas pokazowego turnieju padla między byłymi zawodnikami Realu Madryt i Barcelony zorganizowanego przez firmę Nacex z okazji zbliżającego się Klasyku. Były prezes Realu Madryt mówi między innymi o formie obu drużyn, Kylianie Mbappé i Superlidze.

Foto: Calderón: Real nie znajduje się w planach Mbappé
Fot. Getty Images

– Mbappé? Real Madryt nie znajduje się w planach Mbappé, a przynajmniej tak się wydawało. To wyjątkowy zawodnik i nie gra tutaj, ponieważ nie osiągnięto porozumienia. Ale to nie koniec świata. Real Madryt wygrał w poprzednim sezonie wszystko i ma w swoich szeregach wybitnych zawodników. 

– Dlaczego Mbappé nie przyszedł do Realu Madryt? Była zbyt duża pewność siebie. Kiedy sprowadzałem Cristiano, to zapisaliśmy sobie karę umowną w przypadku rezygnacji i myślałem, że tak samo zrobili z Mbappé. Nie wiem, dlaczego tak nie zrobili, ale to tylko zawodnik, jeden z wielu. Nic się nie stało, że nie przyszedł. Mówili o zdradzie, ale zawodnik przecież należał do klubu, nie można używać tego słowa. 

– Mbappé czy Haaland? Poszedłbym po obu. To dwójka wyjątkowych piłkarzy, którzy w pojedynkę mogą wygrać mecz. Dobrze byłoby mieć Mbappé, jednak to nie koniec świata. To piłkarz, jeden z wielu. Najgorsze przy tym było to, że ogłosili datę, godzinę i przebieg jego prezentacji bez ogłoszenia transferu. To nie spodobało się kibicom Realu Madryt. 

– Niedzielny Klasyk? Real Madryt znajduje się w świetnym momencie. Nie przegrali żadnego meczu i tylko dwa zremisowali. Barça nie zostawiła po sobie dobrego wrażenia w środę, ale jest zbyt wcześnie, by ich skreślać. W lidze stracili tylko jedną bramkę, są liderem. W środę cierpieli, ale to normalne, to nowy projekt, trzeba zachować cierpliwość, chociaż wiem, że w piłce o to trudno. Laporta wykonał dobrą robotę w poprzedniej kadencji i teraz też dobrze sobie radzi. 

– Najlepsze w Klasykach jest to, że przykuwają uwagę całego świata do futbolu hiszpańskiego. W niedzielę setki milionów ludzi będzie oglądało w telewizji mecz, by zobaczyć dwie drużyny, które są przykładem dla całego świata. To dwa kluby, które są przykładem dla świata piłki, żyją ze swoich własnych dochodów i to i jest cud. Ponadto, wygrywają z klubami-państwami czy klubami, które są własnościami miliarderów… Do dwa przykładne modele i mam nadzieję, że przetrwają w tej formie jeszcze długo.

– Superliga? Nie jestem za Superligą. Ogłoszono ją w najgorszym momencie, w pandemii. To projekt, który urodził się martwy, nie byli w go wyjaśnić, nikt nie wiedział, skąd są pieniądze i kto je dostanie. Wykluczono zasługi, które są fundamentalne w sporcie. Liga Mistrzów to świetne rozgrywki, można je poprawić, ale są bardzo dobre. Real Madryt wygrał je 14 razy  i dlatego zawodnicy chcą tu przychodzić.

– Słowa Xaviego o tym, że nie zawsze najlepszy wygrywa Ligę Mistrzów? Są czynniki, które wpływają we wszystkich rozgrywkach, ale wygrywa ten, który na wygraną zasłużył. Szczęście może sprzyjać, ale logika podpowiada, że wygrywa najlepszy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!