/ heute.at, derstandard.de, laola1.at

Alaba trenował normalnie z Austrią

David Alaba trenował wczoraj z reprezentacją i jego występ w dzisiejszym meczu z Chorwacją jest możliwy. Decyzja ma zapaść dzisiaj.

Obrońca Królewskich w drugiej połowie czwartkowego meczu z Francją po przerwanej kontrze rywali usiadł na murawie i chwilę się z niej nie podnosił. Przy ogłoszeniu zmiany wstał o własnych siłach i truchtem zbiegł z boiska. Po meczu selekcjoner Austrii potwierdził, że 30-latek ma problemy fizyczne związane z plecami, ale rano po meczu hiszpańskie media podały, że sztab kadry uspokoił klub, że dolegliwości nie są duże.

Wczoraj Alaba odbył normalny trening z drużyną przed dzisiejszym meczem Ligi Narodów z Chorwacją. Selekcjoner Ralf Rangnick potwierdził dziennikarzom, że piłkarz nie jest wykluczony z gry, ale ostateczna decyzja co do jego występu nie zapadła.

– David trenował normalnie i zobaczymy, jak będzie czuł się po treningu. Porozmawiam z nim wieczorem i najpóźniej rano przed meczem podejmiemy decyzję. Na ten moment [sobotnie popołudnie] jest możliwe, że zagra. Po meczu na to nie wyglądało i jeszcze w piątek też na to nie wyglądało. Dzisiaj jednak czuł się dobrze i naprawdę chce zagrać – przekazał Rangnick.

– Decyzja na końcu należy do piłkarza? Ma wystarczający wiek, by znać swoje ciało i wiedzieć, czy może pomóc drużynie. Jego występ będzie mieć sens tylko wtedy, gdy będzie gotowy na 100% – dodał selekcjoner. – Czy go potrzebujemy? To nie jest zwykły piłkarz, a topowy zawodnik zwycięzcy Ligi Mistrzów. To mówi chyba wszystko.

Austriackie media spodziewają się występu Alaby od pierwszej minuty. By utrzymać się w Lidze Narodów A, Austria musi dzisiaj pokonać u siebie Chorwację i liczyć, że Francuzi nie wygrają na wyjeździe z Danią. Początek tych spotkań o 20:45. Mecz zespołu Alaby będzie można oglądać na Polsat Sport Premium 2 w serwisie CANAL+ online.