Ukraina demoluje Armenię, czyste konto Łunina

Ukraina pokonała w Lidze Narodów Armenię 5:0, a Andrij Łunin rozegrał cały mecz w narodowych barwach i zachował czyste konto.

Od samego początku to Ukraińcy zdecydowanie dominowali w tym spotkaniu. W formacji z trójką obrońców byli w stanie wytrącić jakikolwiek argument z rąk osłabionej Armenii. Bardzo dobrze funkcjonowała szczególnie prawa strona gości, gdzie szalał Tymczyk, a dzięki zabezpieczającemu go Zabarnemu mógł poświęcić się w dużej mierze grze ofensywnej. Pierwsze trafienie dla Ukrainy przyszło w 22. minucie, gdy Zubkow w polu karnym rywali znalazł właśnie wbiegającego Tymczyka, a temu nie pozostało nic, tylko trafić do siatki. Warto zauważyć, że w samej końcówce pierwszej połowy dwukrotnie interweniował Andrij Łunin i choć nie były to strzały niezwykle groźne, bramkarz Królewskich dobrze sobie z nimi poradził.

Na kolejne trafienia przyszło nam czekać do drugiej połowy, a role przy tym golu się odwróciły. Tym razem to Tymczyk powalczył o piłkę i dograł do Zubkowa, który bardzo mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Od tego momentu Ukraińcy na chwilę spuścili z tonu i wrzucili tryb bardziej ekonomiczny. Kolejne trafienia przyszły jednak w końcówce. Najpierw Dowbyk, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, trafił po składnej akcji do siatki rywali, a niedługo później sam wyłożył piłkę Ignatience. Wydawało się, że nieco za bardzo wstrzymał tę akcję, ale obrońcy Armenii byli niesamowicie zagubieni, więc pomocnikowi wystarczyło tylko ładnym uderzeniem strzelić czwartego gola dla Ukrainy.

Piąte trafienie przyszło kilka minut później, gdy sam Dowbyk bardzo przytomnie zachował się po rzucie rożnym. Napastnik utrzymał się przy piłce, zabawił się z rywalami i ładnym obrotem zgubił trzech obrońców i pozostało mu tylko zamknąć wynik tego spotkania. Można więc też powiedzieć, że sam Dowbyk swoimi dwoma golami i asystą zabrał tytuł piłkarza meczu Zubkowowi. Andrij Łunin natomiast zagrał dość spokojne 90 minut, bez większych pomyłek, ale z czterema udanymi interwencjami. Ukraina tymczasem wskakuje na fotel lidera i w spokoju będzie czekać na wynik wieczornego spotkania Irlandii ze Szkocją.

Armenia – Ukraina 0:5 (0:1)
0:1 Tymczyk 22' (asysta: Zubkow)
0:2 Zubkow 57' (asysta: Tymczyk)
0:3 Dowbyk 69' (asysta: Zubkow)
0:4 Ignatenko 81' (asysta: Dowbyk)
0:5 Dowbyk 84'

Armenia: Jurczenko; Dashyan, Hambardzumyan, Mkoyan (75' Voskanyan), Calisir, Margaryan (75' Ararat); Bichakhchyan (46' Harutyunyan), Grigoryan, Bayramyan; Barseghyan (63' Barseghyan), Zelarayan.

Ukraina: Łunin; Zabarny, Krywcow (76' Matwijenko), Kaczaraba; Tymczyk, Sydorczuk (46' Pikalonok), Ignatenko, Mykołenko; Zubkow (72' Mudryk), Jaremczuk (67' Dowbyk), Cyhankow (67' Jarmołenko).