Advertisement
Menu
/ atleticodemadrid.com

Oficjalnie: Atlético potępiło rasistowskie zachowania swoich kibiców

Atlético Madryt wystosowało oficjalny komunikat w związku z rasistowskimi zachowaniami i okrzykami jego kibiców w kierunku Viníciusa Júniora przy okazji niedzielnych derbów. Przedstawiamy jego pełną treść.

Foto: Oficjalnie: Atlético potępiło rasistowskie zachowania swoich kibiców
Fot. Getty Images

„Atlético Madryt stanowczo potępia niedopuszczalne przyśpiewki, które mniejszość kibiców wystosowywała poza stadionem przed rozegraniem derbów. Rasizm to jedna z największych plag naszego społeczeństwa i niestety jako świat futbolu oraz kluby nie jesteśmy wolni od jego obecności. Nasz klub zawsze charakteryzował się byciem otwartą i integracyjną przestrzenią dla kibiców z różnych krajów, kultur, ras i klas społecznych. Tych niewiele osób nie może splamić wizerunku tysięcy atléticos, którzy wspierają swoją drużynę z pasją i szacunkiem dla rywala.

Te przyśpiewki wywołują u nas ogromne odrzucenie i oburzenie. Nie pozwolimy, by jakakolwiek osoba chowała się za naszymi barwami, by wystosowywać obelgi o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. W Atlético Madryt mamy zerową tolrencję na rasizm i nasze zaangażowanie w walkę przeciwko tej pladze społecznej jest całkowite. Nie zatrzymamy się, dopóki go nie wyeliminujemy. Dlatego skontaktowaliśmy się z władzami, by zaoferować im naszą maksymalną współpracę w śledztwie dotyczącym wydarzeń poza stadionem oraz poprosić ich o dane osób, które w nich uczestniczyły, by móc przystąpić niezwłocznie do wykluczenia tych, którzy są socios naszego klubu.

Chcemy także zaprosić wszystkich profesjonalistów ze świata futbolu do wykonania głębokiej refleksji. Jeszcze raz podkreślając nasze energiczne potępienie dla tych wydarzeń, które nie mają żadnego minimalnego usprawiedliwienia, uważamy przy tym, że to, co wydarzyło się w dniach poprzedzających derby, jest niedopuszczalne. Kibiców prosi się o zdrowy rozsądek i racjonalność, a tymczasem profesjonaliści z różnych środowisk stworzyli w tygodniu sztuczną debatę rozpalając lont polemiki bez ocenienia efektu swoich działań i wypowiedzi.

Ból, jaki czuje rodzina rojiblancos, jest ogromny. Nie możemy pozwolić, by ktokolwiek mógł łączyć naszych kibiców z tego typu zachowaniami i podważać nasze wartości przez mniejszość, która nas nie reprezentuje. Nasza decyzja jest ostateczna i stanowcza. Nie zatrzymamy się, dopóki nie wykluczymy tych osób z rodziny rojiblancos, bo one nie mogą być jej częścią”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!