Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ YouTube

„Jeśli opublikujesz swoje wideo, zniszczymy cię w Chiringuito”

Vinícius w nocy z piątku na sobotę opublikował swój komunikat dotyczący rasizmu. Jak podaje Iñaki Angulo, program Chiringuito groził mu, by tego nie robił.

Foto: „Jeśli opublikujesz swoje wideo, zniszczymy cię w Chiringuito”
Fot. Getty Images

Ostatnie dni przyniosły wielką poelmikę wokół tańców Viníciusa Júniora, która doprowadziła w nocy z czwartku na piątek do rasistowskiego komentarza Pedro Bravo, agenta i gościa Chiringuito, który w tym programie telewizyjnym skomentował celebracje atakującego w następujący sposób: „Trzeba szanować rywala i gdy strzelasz rywalowi gola, to jeśli chcesz tańczyć sambę, jedź na Sambodrom w Brazylii. Tu masz szanować kolegów po fachu i przestać małpować. To powinien przestać robić”.

Ta wypowiedź wywołała wielką reakcję szczególnie w Brazylii i wśród brazylijskich piłkarzy na czele z Neymarem, Ronaldo Nazario czy Pelé oraz ostatecznie kolejnej nocy komunikat ze strony samego Viníciusa. Jego pełną treść możecie poznać tutaj. Oczywiście cała sytuacja doprowadziła do ogromnej krytyki całego Chiringuito, które podgrzewało atmosferę wokół tańców Brazylijczyka od dłuższego czasu i w końcu przekroczyło granicę, wchodząc bezsprzecznie w rasizm.

Już w piątek po południu dziennikarze zaczęli otrzymywać informacje, że Vinícius także szykuje swój komunikat z mocną odpowiedzią na wypowiedź Bravo. Iñaki Angulo, youtuber zajmujący się informacjami dotyczącymi Realu Madryt, podaje, że w piątek Chiringuito wystosowało groźby wobec zawodnika Królewskich, zabraniając mu publikowania wideo, które oczywiście musiało odbić się negatywnie na programie.

Angulo cytuje wiadomość, jaką miał otrzymać 22-latek: „Jeśli opublikujesz swoje wideo, zniszczymy cię w Chiringuito”. Takie przesłanie do piłkarza miał wysłać jeden z dziennikarzy Chiringuito, ale Angulo nie podaje jego nazwiska, stwierdzając, że ten po prostu wykonywał polecenie z góry. Youtuber podkreśla, że wszystko, co dzieje się w programie i wokół niego musi przejść przez prowadzącego i dyrektora Josepa Pedrerola.

Pedrerol w nocy z niedzieli na poniedziałek w pierwszym programie od komunikatu Viniego przekazał, że wyrażenie „małpować” to potoczny hiszpański zwrot oznaczający wygłupianie się i nie zostało użyte w formie rasistowskiej. Dziennikarz przy tym przeprosił zawodnika oraz każdego, kto poczuł się tym urażony. Tłumaczenia wystosował również w języku portugalskim. Podkreślił jednak wyraźnie, że to utarte hasło z języka hiszpańskiego i nie zostało użyte w kontekście rasistowskim, chociaż dodał, że nie powinno w ogóle paść.

Ostatniej nocy w kolejnym programie jedną z głównych debat Chiringuito były boiskowe zachowania Brazylijczyka w derbach, który otrzymał za nie ogromną krytykę ze strony większości gości programu. Sam Pedrerol stwierdził, że 22-latek dekoncentruje się na rzeczach niezwiązanych z grą, myśli o kibicach i prowokuje przeciwników. Juanfe Sanz, który w programie kilka tygodni temu jako pierwszy atakował tańce Viniego, stwierdził, że gracz Realu Madryt nie radzi sobie ze statusem gwiazdy i dodał, że teraz przez swoje zachowania będzie wygwizdywany na wszystkich stadionach w Hiszpanii. Przedstawicielka kibiców Barcelony dodała, że piłkarz myśli tylko o prowokowaniu przeciwników.

Angulo zacytował najważniejsze ataki na Viníciusa z ostatniej nocy, pokazując, że groźba została od razu wcielona w życie. Co ważne, sam zawodnik w komunikacie nigdy nie wspomniał o Chiringuito ani nawet Pedro Bravo, gdy jak ocenił youtuber, w ostatnich latach mówiono tam o nim takie rzeczy, które spokojnie nadawałyby się na pozew, na czele z atakami ze strony Cristobala Sorii, byłego kierownika Sevilli.

AKTUALIZACJA 19:18 Federico Pena, agent Viniego, przekazał portalowi ManagingMadrid, że powyższe informacje o naciskach ze strony Chiringuito są w „100% fałszywe”.

AKTUALIZACJA 19:23 Josep Pedrerol zapowiedział pozew przeciwko Iñakiemu Angulo i zapewnił, że chce zaprowadzić sprawę do samego końca, by oczyścić imię Chiringuito.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!