Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ mundodeportivo.com

Mundo Deportivo: Barcelona przygląda się Asensio

Zdaniem katalońskiego dziennika piłkarz Realu Madryt ma być jednym z głównych transferowych celów Barcelony ze względu na wiele czynników, które wymieniają w swoim artykule.

Foto: Mundo Deportivo: Barcelona przygląda się Asensio
Fot. Getty Images

FC Barcelona gruntownie przemeblowała swój skład w szalonym lecie, ale to nie znaczy, że nie będzie nadal monitorować rynku, by poprawić kadrę jak tylko się da, zwłaszcza jeśli rynek oferuje potencjalnie interesujących zawodników na korzystnych warunkach. Jednym z tych zawodników jest Marco Asensio, pisze Xavier Muñoz na łamach Mundo Deportivo.

Pomijając jakość, istnieją inne czynniki, które wyjaśniają, dlaczego Barça bacznie przygląda się przyszłości hiszpańskiego gracza. Pierwszym jest jego sytuacja w Realu Madryt, z którym obecnie ma kontrakt tylko do końca tego sezonu. Przez całe lato, tydzień po tygodniu i przy braku przedłużenia umowy, spekulowano o możliwym odejściu skrzydłowego pochodzącego z Majorki, gdyby nadeszła dobra oferta transferowa dla niego i dla klubu, ale ostatecznie nic nie doszło do skutku i pozostał w zespole Realu Madryt. Zgłosiły się po niego Milan, Arsenal i Newcastle, donosi Mundo Deportivo

W obecnym sezonie, ostatnim z ważnym kontraktem, jego sportowe perspektywy nie uległy poprawie, nawet po frustrującym braku transferu Kyliana Mbappé i ewentualnej absencji Karima Benzemy przez kontuzję, gdyż spektakularna forma Viníciusa Júniora oraz definitywne piłkarskie wyłonienie Rodrygo Goesa i Fede Valverde wyraźnie zdegradowały go w ataku Carlo Ancelottiego.

Jeśli ten kontekst kontraktowy nie ulegnie zmianie, zimowe okienko transferowe będzie ostatnią szansą Realu Madryt na zarobienie na Asensio. W przeciwnym razie każdy klub może wejść na scenę od 1 stycznia 2023 roku, ponieważ zawodnik byłby w ostatnich sześciu miesiącach swojego kontraktu, czyli w okresie, w którym przepisy FIFA pozwalają osobom trzecim na swobodne negocjacje z zawodnikiem. Czas i utrzymanie obecnego status quo jest więc kluczem do tego, by Barça z dystansem patrzyła na Marco Asensio, podkreśla kataloński dziennik.

Xavier Muñoz informuje, że Mundo Deportivo może już potwierdzić, iż Barça jest bardzo świadoma wieku, umiejętności i zdolności adaptacji taktycznej Marco Asensio. W wieku 26 lat widzą w nim dojrzałego gracza, który ma przed sobą długą karierę. 12 bramek, które zdobył w zeszłym sezonie, będąc wyraźnie zmiennikiem mistrzów Hiszpanii i Europy, mówią o jego jakości. Jego wszechstronność oznacza, że jest to zawodnik z technicznymi możliwościami gry na obu flankach, a nawet w środku pola, czyli w drugiej linii, skąd również może świetnie uderzać.

Mimo łagodnej ręki Ancelottiego piłkarz nie przedłużył kontraktu z Realem. Jeśli wszystko pozostanie bez zmian, a zimowe okno transferowe nie zmieni jego sytuacji, Barça rozważy wzięcie spraw w swoje ręce, zapewnia Mundo Deportivo. Jest jeszcze jeden czynnik, którego nie można lekceważyć: dobre relacje, które istnieją między Jorge Mendesem, obecnym agentem zawodnika, a Joanem Laportą, prezesem Barçy, kończy swój artykuł Muñoz.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!