Advertisement
Menu
/ nuevoestadiobernabeu.com

Laboratorium do badania murawy na Bernabéu

Real Madryt buduje replikę hypogeum stadionu w Valdebebas. Specjalne pomieszczenia ma imitować warunki, w jakich murawa będzie znajdowała się w szklarni na Bernabéu.

Foto: Laboratorium do badania murawy na Bernabéu
Fot. NuevoBernabéu

Real Madryt chce nie pozostawić nic przypadkowi, jeśli chodzi o budowę i funkcjonowanie nowego hypogeum na Santiago Bernabéu, czyli ogromnej szklarni, w której będzie przechowywana murawa stadionu, gdy obiekty będą wykorzystywane do celów innych niż piłkarskie.

W celu wyjątkowej dbałości o każdy szczegół konstrukcji, co jest ewenementem w tego typu obiektach sportowych, klub buduje laboratorium w budynku o powierzchni 900 metrów kwadratowych w Valdebebas, w którym będą odtwarzane warunki, w jakich będzie przechowywana trawa w jaskini stadionu, w celu zapewnienia stadionowi różnorodnych zastosowań, które pozwolą klubowi na znaczne zwiększenie przychodów.

Budowa tego laboratorium agronomicznego ma na celu przetestowanie warunków, na jakie będzie narażona murawa, aby z wyprzedzeniem i z pełną gwarancją zapewnić jej prawidłową instalację na Bernabéu. Chodzi o dostosowanie systemu, sprawdzenie i skalibrowanie wszystkich parametrów przed ostateczną instalacją murawy na stadionie. Ale także zmniejszenie ryzyka ataku grzybów czy określenie najlepszych praktyk w zakresie konserwacji

W tym celu laboratorium posiada szeroką gamę czujników do kontroli środowiska, oświetlenia, stanu murawy i działania różnych systemów agronomicznych. Informacje zebrane przez te czujniki są scentralizowane i przetwarzane przez oprogramowanie opracowane ad hoc na potrzeby laboratorium, które pozwala na kontrolę wszystkich instalacji oraz na uzyskanie analiz i wniosków o charakterze agronomicznym.

Article photo

Nowy budynek, który można już zobaczyć w Valdebebas, jest całkowicie odizolowany od środowiska zewnętrznego. Wewnątrz posiada te same systemy klimatyzacji i wentylacji, które zostaną zainstalowane w hypogeum Bernabéu, dokładnie odwzorowując warunki wilgotności i temperatury panujące w ogromnej szklarni zbudowanej pod madryckim stadionem. Posiada również dwa pojemniki, które choć mniejsze od tych finałowych na stadionie, są podobne do tych, które będą funkcjonować na Bernabéu. Ich celem jest zbadanie ruchów i zachowania murawy oraz m.in. skalibrowanie z dokładnością do milimetra jej idealnego dopasowania po pracach.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!