Advertisement
Menu
/ Gol, marca.com, sport.es, Twitter

Jak Courtois uciszył kibiców na Metropolitano?

W minioną niedzielę kibice Atlético ponownie przekazywali Courtois, co o nim myślą. Bramkarz Realu Madryt odwdzięczył się dość miłym gestem.

Foto: Jak Courtois uciszył kibiców na Metropolitano?
Fot. Getty Images

Thibaut Courtois wrócił w niedzielę na Cívitas Metropolitano, by zmierzyć się przeciwko drużynie, w której występował w latach 2011-2014 na zasadzie wypożyczenia z Chelsea. Powszechnie wiadomo, że kibice Atlético nie darzą zbyt dużą sympatią bramkarza Realu Madryt, o czym Belg przekonał się po raz kolejny już podczas rozgrzewki przed derbowym starciem. Całą sytuację wychwyciły kamery telewizji Gol.

Podczas rozgrzewki fani Los Colchoneros wielokrotnie krzyczeli w kierunku Courtois „pesetero” (z hiszp. sprzedawczyk), co bramkarz Królewskich początkowo kwitował szerokim i serdecznym uśmiechem. W pewnym momencie jednak Thibaut postanowił nieco ukrócić zapędy krewkich fanów Atleti i patrząc w ich stronę wskazał na tatuaż na swojej lewej ręce, który symbolizuje zwycięstwo w Lidze Mistrzów w maju tego roku. 

Podczas meczu Courtois był nie tylko obrażany słownie. Około 70. minuty kibice Los Rojiblancos zaczęli rzucać w kierunku bramkarza różnymi przedmiotami, między innymi zapalniczkami. Thibaut przez chwilę to wytrzymywał, jednak po chwili zebrał dowody i przekazał je sędziemu, by ten odnotował to w sprawozdaniu meczowym. 

Fani Atleti nie mogą pogodzić się z faktem, że w 2018 roku Courtois zdecydował się dołączyć do Realu Madryt. Po raz pierwszy, kiedy wyszedł na Metropolitano w koszulce z herbem Królewskich na piersi, kibice gospodarzy mocno go wygwizdali i rzucali w jego kierunku pluszowe szczury. W maju tego roku tabliczka z nazwiskiem Courtois znajdująca się przy Metropolitano (tak Atlético nagradza piłkarzy, którzy rozegrali dla klubu ponad 100 spotkań) została wyrwana. Do takiego zachowania zachęcał kibiców sam prezes klubu, Enrique Cerezo, który wyznał kilka godzin przed tym zajściem: „Jak ktoś chce ją usunąć, niech weźmie łopatę oraz młot i idzie ją wykopać”. 

Zachowanie kibiców Atlético raczej niespecjalnie przeszkadza Courtois. Po przyjściu do Realu Madryt Belg wystąpił w 9 spotkaniach derbowych z bilansem 5 zwycięstw, 4 remisów i jedynie 3 goli straconych. Jedynymi piłkarzami Los Colchoneros, którzy w tym czasie potrafili pokonać Tibu, byli Griezmann (w sezonie 2018/2019), Luis Suárez (2020/2021) i w minioną niedzielę Mario Hermoso.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!