Pogrom na Di Stéfano

W pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt rozgromiły Sturm Graz 6:0. Cztery bramki dla Las Blancas zdobyła Esther González, a po jednym trafieniu dołożyły Naomie Feller i Athenea del Castillo.

Królewskie od pierwszej minuty narzuciły swoje warunki. Podopiecznie Alberto Torila grały wysokim pressingiem i praktycznie zamknęły Sturm na własnej połowie, a momentami we własnym polu karny. Pierwsze ostrzeżenie Austriaczkom w 11. minucie wysłała Caroline Wier, jednak strzał Szkotki jedynie otarł słupek. Po trzech minutach Las Blancas cieszyły się już z prowadzenia po golu Esther, która podręcznikowo wykończyła wrzutkę Athenei z lewej flanki. Spotkanie cały czas toczyło się pod dyktando gospodyń i tuż przed przerwą Naomie Feller podwoiła prowadzenie Realu Madryt po bardzo ładnie rozegranej akcji całego zespołu i asyście Esther.

Po zamianie stron gra przebiegała wobec scenariusza z pierwszej połowy. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony Esther pokonała El Sherif po raz drugi strzałem głową, tym razem korzystając z asysty Kenti z prawej strony. W 62. minucie Andaluzyjka ustrzeliła swój pierwszy hat-trick w barwach Las Blancas, wykończając wolejem wrzutkę Svavy. 5 minut później Esther zwieńczyła swój występ czwartą bramką, a w 74. minucie wynik meczu ustaliła Athenea.

Dzięki temu okazałemu zwycięstwu piłkarki Realu Madryt awansowały do finału pierwszej rundy eliminacji fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Tam zagrają z Manchesterem City, który w pierwszym meczu pokonał 6:0 mistrzynie Kazachstanu, Tomiris Turan. Spotkanie z Angielkami odbędzie się w niedzielę o godzinie 21:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano. Transmisję z tego starcia przeprowadzi klubowa telewizja.

Real Madryt – Sturm Graz 6:0 (2:0)
1:0 Esther 14'
2:0 Feller 37'
3:0 Esther 52'
4:0 Esther 62'
5:0 Esther 67'
6:0 Athenea 74'

Real Madryt: Misa, Robles, Kathellen, Ivana, Olga, Zornoza (Oroz 59’), Toletti (Abelleira 46’), Weir (Møller 67’), Feller (Svava 46’), Athenea, Esther (Nahikari 70’).

Sturm Graz: El Sherif, Magerl, Glibo (Tragl 84’), Malle, Grossgasteiger, Maierhofer (Steiner 84’), Croatto, Wirnsberger (Bertolo 74’), Schasching, Kirschstein, Matuschewski (Uka 54’).