Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ goal.com

„Florentino zasługuje na uznanie, ponieważ zaufał Viníciusowi od pierwszej chwili”

Wagner Ribeiro udzielił wywiadu portalowi Goal. Były agent Neymara czy Robinho odpowiadał na pytania dotyczące brazylijskich piłkarzy.

Foto: „Florentino zasługuje na uznanie, ponieważ zaufał Viníciusowi od pierwszej chwili”
Fot. własne

Przez kilka lat byłeś bardzo medialną osobą w Hiszpanii i w Europie, ale ostatnio mniej się o tobie pisze. Czy nadal działasz jako agent? Nad jakim projektem pracujesz?
Nadal jesteśmy związani ze światem piłki nożnej. W naszej agencji pracujemy z wieloma młodymi zawodnikami o dużym potencjale, aby mogli spełnić swoje marzenie o zostaniu kiedyś zawodowymi piłkarzami.

Jak oceniasz obecną sytuację w brazylijskiej piłce nożnej?
Jesteśmy gotowi na Mistrzostwa Świata w Katarze. Jestem pewien, że zdobędziemy tytuł, ponieważ mamy najlepszych zawodników, nawet jeśli Tite jest słaby i nie ma strategii gry.

Które drużyny są twoim zdaniem faworytami w Katarze?
Brazylia, Argentyna, Francja, Niemcy i Hiszpania.

Czy rozwój Viníciusa w tym sezonie był dla ciebie zaskoczeniem? 
Vinícius mnie nie zaskoczył. Po prostu dojrzał. Jest szczęśliwy w Realu Madryt i gra bez presji, pokazując całą swoją jakość i robiąc wiele „fantazji” z piłką.

Dalej będzie mu dobrze szło, jeśli przedłuży kontrakt z Realem Madryt?
Oczywiście, że tak. Przedłużenie kontraktu z Realem Madryt jest dla niego korzystne, ponieważ jest to klub, który zawsze wierzył w jego grę. Florentino Pérez zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ zaufał mu od pierwszej chwili.

Czy będzie gwiazdą Brazylii na najbliższych Mistrzostwach Świata?
Myślę, że może być jedną z gwiazd reprezentacji. Myślę, że Vinícius wraz z Neymarem, Antonym i Paquetą będą gwiazdami Brazylii na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Innym ważnym graczem jest Rodrygo, co o nim sądzisz?
Zawsze lubiłem Rodrygo, to młody zawodnik z dużą „strukturą emocjonalną”, bardzo dojrzały jak na swój wiek. Jeśli tak dalej pójdzie, czeka go wspaniała kariera.

Jakie jest twoje zdanie na temat tego, co stało się z Mbappé?
Nie można wiedzieć, co się stało, ponieważ wiedzą to tylko ci, którzy doświadczyli tego od środka. Myślę jednak, że gdybym był agentem Mbappé, powiedziałbym mu, żeby poszedł do Realu Madryt, gdzie z pewnością byłby bardzo szczęśliwy.

Jednym z kolegów z drużyny Mbappé jest Neymar, którego dobrze znasz. Czy uważasz, że jego czas w PSG dobiegł końca i czy zmiana drużyny byłaby dla niego dobrym rozwiązaniem?
Neymar ma marzenie: wygrać Ligę Mistrzów z PSG. Mimo wszystkich plotek o możliwym odejściu jest bardzo zmotywowany i nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.

Czy podoba mu się projekt PSG?
Oczywiście, że tak. Z każdym rokiem Nasser Al Khelaïfi ulepsza drużynę pod każdym względem. Właśnie ukończono budowę centrum szkoleniowego, które będzie jednym z najlepszych. A teraz chce mieć w PSG najlepszych francuskich piłkarzy.

Kto jest lepszy: Messi, Neymar czy Mbappé?
Bardzo trudne pytanie. Są różni, pełnią różne role na boisku. Nie można ich porównywać.

Znasz też dobrze Barcelonę, czy jesteś zaskoczony, że są w tak złej kondycji finansowej i czy uważasz, że Laporta może temu zaradzić?
Problem Barcelony zaczął się od Sandro Rosella, z powodu złego zarządzania, gdy był on prezesem klubu. Wyrzucili mnóstwo pieniędzy w błoto, podpisując niedorzeczne kontrakty. Znam Laportę i jestem pewien, że przyniesie on lepsze czasy dla Barçy.

Kto mógłby być „następnym Viníciusem”?
Endrick, na pewno. To świetny zawodnik, a ma dopiero 15 lat.

Czy widzisz go grającego dla Realu?
Owszem, ma predyspozycje, aby kiedyś osiągnąć sukces, ale jest na celowniku wielu innych europejskich klubów.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!