Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ goal.com

Espanyol jest zainteresowany Vallejo

Hiszpański obrońca nie będzie mógł liczyć na grę w Realu Madryt, w którym chciałby pozostać, ale klub wolałby znaleźć odpowiednie wyjście z tej sytuacji.

Foto: Espanyol jest zainteresowany Vallejo
Fot. Getty Images

Jesús Vallejo znajduje się na rampie wyjazdowej z Realu Madryt i chociaż zawodnik pochodzący z Saragossy zamierza zostać, klub szuka oferty korzystnej dla wszystkich stron. Dobre mecze, które rozegrał w końcówce sezonu, otworzyły rynek zbytu dla stopera, a ostatnio jego sytuacją zainteresował się Espanyol, który, jak donosi Goal, bierze pod uwagę Hiszpana jako kandydata do wzmocnienia obrony na przyszły sezon.

Espanyol, który niedawno ogłosił podpisanie kontraktu z Brianem Olivánem, jak na razie jedynym zawodnikiem tego lata, poszukuje środkowych obrońców i uznał Vallejo za realną opcję pod względem sportowym. Diego Martínez, nowy trener drużyny, pracował już z nim w Granadzie przez półtora sezonu i zgadza się na jego dołączenie. To u niego piłkarz rozegrał najwięcej spotkań (51 meczów). Teraz mogą spotkać się ponownie w Barcelonie.

Espanyol jest cierpliwy
Sytuacja Espanyolu jest „zablokowana”, jak wyjaśnił na konferencji prasowej dyrektor sportowy klubu Domingo Catoira, i poprosił o cierpliwość w tworzeniu składu na przyszły sezon. To, w połączeniu z przekonaniem Vallejo o chęci pozostania w białych barwach, komplikuje wszelkie negocjacje w najbliższych tygodniach, ale jednocześnie myśli zarówno Katalończyków, jak i zawodnika się uzupełniają. Klub z Katalonii nie wyklucza, że sięgną po niego, jeśli będzie miał taką możliwość i będzie gotowy podjąć się tej operacji finansowo. 

Vallejo ma za sobą trudny sezon, w którym, mimo że dołożył do swojego dorobku dwa tytuły, prawie w ogóle nie występował. W ośmiu meczach rozegrał 353 minuty, z czego większość w lidze i po zdobyciu tytułu mistrzowskiego. W tym ostatnim okresie zdołał się jednak wyróżnić, ponieważ w ciągu całego roku nie miał zapewnionej ciągłości gry

Ma kontrakt do 2025 roku i jest pewny, że znajdzie się w składzie drużyny, jak podała tydzień temu MARCA. Real Madryt szanuje jego decyzję i jest bardziej niż zadowolony z jego profesjonalizmu. Jednak przybycie Rüdigera jeszcze bardziej komplikuje mu sytuację, jeśli chodzi o otrzymywanie minut w sezonie, w którym byłby już piątym środkowym obrońcą w rotacji za Niemcem, Militão, Alabą i Nacho. Klub będzie musiał go przekonać, jeśli chce znaleźć wyjście z sytuacji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!