Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ lequipe.fr

Hugo Ekitike rozwiązaniem do ataku Realu Madryt?

Hugo Ekitike rozbudził zainteresowanie największych i także najbogatszych klubów w Europie. Wśród zainteresowanych znajduje się także Real Madryt.

Foto: Hugo Ekitike rozwiązaniem do ataku Realu Madryt?
Fot. Getty Images

20-letni napastnik w ostatnim sezonie w pierwszej drużynie Reims zaliczył 11 goli i 3 asysty w 25 występach. To wszystko przy przebywaniu na boisku zaledwie przez 1328 minut, przy czym atakujący nie grał od końca lutego do początku maja z powodu kontuzji uda. Od wielu tygodni spekulowano, że po Francuza zgłosi się większy klub. Pierwszą ofertę na 36 milionów euro plus 10 milionów zmiennych złożyło Newcastle i Stade de Reims ją zaakceptowało. O czas do namysłu poprosił jednak zawodnik.

L’Équipe podaje, że wszystko przez to, iż do gry mogą wejść wielkie kluby, jak Bayern Monachium i Paris Saint-Germain, a w ostatnim okresie zainteresowanie wyraził takze Real Madryt! Dziennik analizuje, że Królewscy po fiasku ze sprowadzeniem Kyliana Mbappé szukają młodego napastnika, który będzie zastępcą Karima Benzemy i powoli będzie wchodzić w jego buty. Gazeta wskazuje, że Ekitike otrzymałby rolę w rotacji pierwszego zespołu na miarę tej Eduardo Camavingi z ostatniego sezonu.

Francuz to wysoki (ma 1,90 metra wzrostu), szybki, techniczny zawodnik umiejący grać obiema nogami. Dobrze czuje się w szybkich przejściach do ataku, ale nie ma też problemu w rozgrywaniu piłki. Właśnie ta uniwersalność skupia na nim uwagę najważniejszych europejskich klubów.

Królewscy ciągle nie złożyli za niego żadnej propozycji, ale skontaktowali się z otoczeniem piłkarza, który ma umowę do 2024 roku. Co więcej, agent napastnika w ostatnich dniach był w Madrycie na rozmowach z działaczami Los Blancos.

W kolejce stoi także PSG z Luisem Camposem na czele, ale L’Équipe wskazuje, że Les Parisiens najpierw muszą dopiąć sprowadzenie nowego trenera (ma nim być Christophe Galtier), a następnie sprzedać kilku piłkarzy. Poza tym sytuację 20-latka obserwuje Bayern wobec chęci odejścia Roberta Lewandowskiego. Z Francuza zrezygnowała za to Borussia Dortmund, która pozyskała Sebastiana Hallera z Ajaxu.

Źródła powiązane ze Stade de Reims wskazują, że oferta Newcastle jest nie do odrzucenia i dla klubu to Anglicy pozostają faworytem tego wyścigu, bo żaden z innych wymienionych klubów raczej nie zaoferuje tyle za jego perełkę. Sytuacja stanęła jednak z powodu wątpliwości Ekitike i samo Newcastle zaczyna powoli szukać alternatywy.

L’Équipe dodaje, że na razie Ekitike od tego tygodnia przebywa w Reims, by wyleczyć kolejną kontuzję uda, której doznał w półfinałowym turnieju, jaki rozgrywał z reprezentacją Francji U-20. Uraz ma być jednak dużo mniejszy niż ten wiosenny i źródła związane z graczem zapewniają, że będzie gotowy na lipcowy start przygotowań do nowego sezonu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!