Advertisement
Menu
/ RealMadridTV

Florentino: Miałeś wybór i wybrałeś ten herb oraz tę koszulkę

Real Madryt i Florentino Pérez zaprezentowali dzisiaj Auréliena Tchouaméniego jako nowego piłkarza pierwszej drużyny. Przedstawiamy przemówienie prezesa z tej uroczystości w Valdebebas.

Foto: Florentino: Miałeś wybór i wybrałeś ten herb oraz tę koszulkę
Fot. własne

– Witam wszystkich w ośrodku Realu Madryt. Jest to wyjątkowe miejsce dla madridismo i terytorium, w którym pokładamy wielką część naszych nadziei w poszukiwaniu nowych wyzwań. Tutaj każdego dnia emanują wartości, które nas reprezentują i które są podstawowymi filarami tego, co osiągnęliśmy i będziemy osiągać. Kończymy wyjątkowy sezon, który zostanie na zawsze zapamiętany przez wszystkich kibiców futbolu. Nasza ekipa zdobyła 14. Puchar Europy, 35. mistrzostwo Hiszpanii oraz 12. Superpuchar Hiszpanii. To bez wątpienia był jeden z najbardziej emocjonujących sezonów w naszej 120-letniej historii.

– Wiecie jednak, że Real Madryt nie popada w samozadowolenie. Te sukcesy powiększają legendę naszego klubu. Jednak my i nasi kibice zawsze chcemy więcej. Dla nas zdobyte tytuły to motywacja i impuls, by dalej próbować być lepszymi. Dlatego nikogo nie zaskakuje, że tu w Realu Madryt, na pierwszym miejscu zawodnicy, wszyscy myślimy już o zdobyciu 15. Pucharu Europy. To od teraz wielkie marzenie nas wszystkich, którzy jesteśmy zjednoczeni w tym uniwersalnym uczuciu, jakim jest madridismo. W tym celu intensywnie pracujemy, by ponownie osiągnąć to, co dla wielu może wydawać się niemożliwe.

– Mamy wielką kadrę. Wielu z naszych graczy było bohaterami kolejnego wielkiego wyczynu w świecie futbolu i wygrało 5 Lig Mistrzów w ciągu ostatnich 8 lat. Jednak jesteśmy też bardzo świadomi, że kolejne wyzwania będą złożone i ciężkie. Dlatego musimy się wzmacniać poprzez sprowadzenie zawodników, którzy wierzą w ten klub, którzy mają głód zwycięstw i którzy pokazali talent oraz zaangażowanie. Dzisiaj jesteśmy przekonani, że do Realu Madryt przychodzi jeden z takich wielkich piłkarzy. Dzisiaj do naszego klubu przychodzi wspaniały gracz, który pomoże nam dalej się rozwijać i będzie walczyć o spełnienie marzeń naszych socios i kibiców. Dzisiaj witamy młodego zawodnika, o którym możemy już powiedzieć, że to jeden z najlepszych pomocników na świecie. Dzisiaj do Realu Madryt dołącza Aurélien Tchouaméni. [oklaski Florentino i sali]

– Drogi Aurélu, gratulacje, bo spełniasz swoje wielkie marzenie o grze w Realu Madryt. W wieku zaledwie 22 lat miałeś wybór i wybrałeś ten herb oraz tę koszulkę, w której zdobyliśmy 14 Pucharów Europy. Od teraz będziesz przeżywać wyjątkowe odczucia, intensywne emocje i doświadczenia, które zostaną z tobą na całe życie. Od dzisiaj poczujesz jednak szczególnie siłę, którą trudno wytłumaczyć - siłę Estadio Santiago Bernabéu. Tam madridistas pomogą ci zrozumieć wszystko, czym byliśmy, czym jesteśmy i czym możemy się stać. Widziałeś sam, a może twoi koledzy z reprezentacji, Karim [Benzema] i [Eduardo] Camavinga, opowiedzieli ci, jaką magię roztacza nasz stadion. Od teraz ty sam odkryjesz, dlaczego ten klub jest największy w historii.

– Jako madridistas jesteśmy dumni, że młody talent jak ty wybrałeś Real Madryt, by dalej rozwijać się jako jeden z największych zawodników w Europie. Przychodzisz z przyjacielskiego i kochanego klubu, jakim jest Monaco, gdzie w poprzednim sezonie rozegrałeś 50 meczów. Pomimo swojego wieku jesteś już jednym z pewniaków w reprezentacji Francji, z którą w poprzednim roku zdobyłeś Ligę Narodów. Związek Profesjonalnych Piłkarzy z twojego kraju uznał cię za jedną z największych gwiazd ligi francuskiej, umieszczając cię także w najlepszej jedenastce dwóch ostatnich sezonów. W rozgrywkach 2020/21 zostałeś też wybrany najlepszym młodym graczem rozgrywek.

– Drogi Aurélienie Tchouaméni, przychodzisz do Realu Madryt, by przeżyć najbardziej emocjonujące momenty w swojej karierze. Wybrałeś bycie częścią najbardziej wymagającego klubu, ale także najbardziej kochanego i podziwianego. To moment ogromnej radości dla ciebie i twoich najbliższych: szczególnie twojej mamy Joset, taty Fernanda i wujka Bertranda, którzy są tutaj dzisiaj z tobą i towarzyszą w tym wydarzeniu. Oni byli przy tobie i wspierali cię, gdy najbardziej tego potrzebowałeś. Dzisiaj dzielą z tobą szczęście i są z ciebie dumni oraz z tego, ile musiałeś walczyć, by dojść do tego momentu.

– To jednak dla ciebie także czas odpowiedzialności. Otrzymasz wsparcie całego madridismo, które już cię kocha jak jednego ze swoich. Oni dadzą ci wszystko i będą od ciebie wymagać zaangażowania, wysiłku, pracy i ducha rozwoju. Od tego momentu reprezentujesz także wartości, które w tym klubie są święte, bo wszystko, czym jesteśmy, osiągnęliśmy poświęceniem, duchem drużyny, koleżeństwem, pokorą, szacunkiem i solidarnością.

– Drogi Aurélu, dzisiaj rozpoczyna się etap w twoim życiu, z którego będziesz dumny. Za kilka minut nałożysz koszulkę Realu Madryt, który wybrałeś, by rozwijać się jako piłkarz i jako człowiek. Ta koszulka to największa legenda w historii futbolu i jak wiesz, w niej nigdy się nie poddajemy.

– [po francusku] Witaj w Realu Madryt, witaj w swoim domu. Bardzo dziękuję.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!