Girona i Tenerife finalistami baraży

W finałowym dwumeczu o awans zobaczymy Gironę i Tenerife.

Wczoraj zakończyły się półfinały baraży o awans do Primera División. W pierwszej parze, która obejmowała derby Wysp Kanaryjskich, pierwsze spotkanie wygrało 1:0 Tenerife. Las Palmas z całą pewnością miało ogromne nadzieje na to, że u siebie będą w stanie odwrócić wynik dwumeczu, ale te nadzieje już w 4. minucie czekało zderzenie z rzeczywistością, gdy do siatki trafił napastnik Tenerife, Enric Gallego. Od tego momentu goście mogli grać swoją grę, czyli nisko ustawiony blok defensywny i wyczekiwanie na ruch rywala.

W doliczonym czasie gry arbiter podyktował jednak rzut karny dla Tenerife, a swoje drugie trafienie tego wieczora zanotował Gallego. Bramkę honorową w 71. minucie zdobył Eric Curbelo, ale to nie zmieniło losów tego półfinału i o awans ostatecznie zagrają podopieczni Luisa Miguela Ramisa. Za nimi dobry sezon i szczególnie jego końcówka była bardzo pozytywna, choć w pewnym momencie wydawało się, że o baraże będzie niezwykle trudno. Las Palmas tymczasem musi obejść się smakiem, choć apetyty zdecydowanie były rozbudzone dobrymi miesiącami i seriami zwycięstw. Pozostaje spróbować ponownie za rok.

W drugim półfinale to Girona stanęła przed ogromnym wyzwaniem. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym na Montilivi, przegrali oni 0:1 z Eibarem po fantastycznym trafieniu Aketxe. Na Ipurúa musieli się więc udać po zwycięstwo, i to przeciwko drużynie, która przecież ogromną część sezonu znajdowała się na pierwszym miejscu. Wystarczyła im jednak tylko minuta, by za sprawą fenomenalnego trafienia Borjy Garcíi wyrównać stan meczu. Eibar zaś nie był w stanie przedrzeć się przez obronę Katalończyków, a do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka. Ponownie w pierwszej minucie Girona zdobyła bramkę, tym razem za sprawą Stuaniego.

Eibar będzie więc musiał kolejny sezon spędzić w Segunda División, wypuszczając z rąk bezpośredni awans i awans w ogóle na ostatniej prostej. Najpierw trafienie ostatniego w tabeli Alcorcón w ostatniej minucie meczu ostatniej kolejki sprawiło, że musieli walczyć w barażach. O porażce w barażach zadecydował zaś drugi mecz przed własną publicznością. Frustracja w ekipie Rusznikarzy musi być ogromna, ale jednocześnie są oni jedynymi winnymi takiego obrotu spraw.