Menu
/ YouTube

Al-Khelaïfi: Klub z Hiszpanii mógł zapłacić większe pieniądze od nas

Foto: Al-Khelaïfi: Klub z Hiszpanii mógł zapłacić większe pieniądze od nas
Fot. twitter.com

Nasser Al-Khelaïfi pojawił się obok Kyliana Mbappé na dzisiejszej konferencji prasowej na Parc des Princes. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi prezesa Paris Saint-Germain z tego spotkania z dziennikarzami.

– Witam wszystkich. To wielki dzień dla Paris Saint-Germain i jego historii. To wielki dzień także dla kibiców we Francji i całego świata. Kylian Mbappé zostaje w PSG na kolejne trzy sezony. To coś ważnego dla nas, Ligue 1 i całej Francji. Jego decyzja wysyła wielki sygnał, że zatrzymujemy najlepszego piłkarza na świecie. Marzenie Kyliana i jego cel to wygrywanie, wygrywanie i wygrywanie. To dotyczy także naszego klubu. Kylian zostaje tu, bo PSG oferuje mu najlepsze warunki do osiągania celów sportowych. Chcę podziękować jego rodzinie, która wierzy w nasz projekt, co jest ważna dla mnie pod względem osobistym. Dziękuję też wszystkim pracującym w PSG, którzy nad tym pracowali. Będziemy dalej razem pracować, by stworzyć historię razem z Kylianem Mbappé. Wszyscy wiedzą, że on przyszedł tu tworzyć historię.

– Rola Mbappé w kolejnych decyzjach? Będę bardzo szczery. Od pierwszego dnia, gdy poznałem jego rodzinę i Kyliana, zawsze rozmawialiśmy o futbolu. Gdy pozyskaliśmy go z Monaco, zobaczyłem, że jemu zależy tylko na futbolu. Taka jest prawda. Jemu chodzi tylko o boisko. Co do naszej inwestycji w PSG: kochamy Francję, kochamy ten klub i chcemy tu coś stworzyć. Chcemy wygrać więcej trofeów. Chcemy wygrać więcej mistrzostw i chcemy wygrać Ligę Mistrzów. Nasza droga jest taka sama i mamy takie same cele sportowe. To jest ważne dla nas obu.

– Skarga La Ligi? Powinien na to odpowiedzieć nasz prezes Ligue 1. Może to pokazuje, że Ligue 1 radzi sobie lepiej niż La Liga. Zawsze chciałem pozytywnych rzeczy i myślę, że to jest pozytywne dla nas i dla całej Ligue 1. Może [prezes La Ligi] boi się, że Ligue 1 jest lepsza od La Ligi. La Liga nie jest tym, czym była 3-4 lata temu. Mam szacunek dla wszystkich klubów, ale my też potrzebujemy szacunku. Szacunek to podstawa. Nie będę wchodzić w to, o co zapytałeś, bo to nie moja sprawa. Skupiamy się na swoim klubie i naszym najlepszym piłkarzu świata. To się dla nas liczy. Mamy najlepszego piłkarza świata u nas na kolejne trzy lata. Co mówią inni, nie ma to znaczenia. Skupiamy się na swoim projekcie.

– Mbappé zażądał jakichś zmian sportowych? Kylian to piłkarz. Najlepszy na świecie, kluczowy, ale piłkarz. To my jako klub decydujemy, czego potrzebujemy i co chcemy zrobić. To my decydujemy o projekcie. On jest ważny dla każdego gracza, nie tylko dla Kyliana. Nie chcę, żebyście skupiali się tylko na Kylianie. On nigdy o nic nas nie prosił. Po prostu chce dalej wygrywać, chcemy tego także my. Chcemy inwestować w zawodników, którzy chcą z nami wygrywać. Jeśli ktoś nie chce wygrywać, nie chcemy go. Chcemy wspaniałych zawodników i ludzi. Chcemy pozytywnych wizerunków dla Francji. To jest coś fantastycznego dla tego kraju. Zatrzymujemy najlepszego gracza na świecie w naszej lidze. Myślę, że wy, dziennikarze, też się z tego cieszycie i nie szukacie negatywnych rzeczy. Na pewno nie wszyscy, zagraniczni dziennikarze mają inne zdanie, ale dla nas najważniejsze jest to, że najlepszy na świecie zostaje z nami. Kylian kocha wygrywać i to ważna część naszego projektu. Tydzień temu wszyscy myśleli, że go straciliśmy i że odchodził do innego klubu, ale to nie był koniec. Nie byliśmy pewni, szczerze, ale zawsze wierzyliśmy w niego i jego rodzinę. Stworzyliśmy coś silnego między nami. Od pierwszego dnia czułem z nim i jego rodziną wielkie połączenie. Wy możecie tego nie rozumieć, ale w przyszłości zrozumiecie to lepiej. To coś pozytywnego dla klubu, ligi i Francji. Nasi zawodnicy chcą robić wszystko dla klubu. Chcemy w pełni zaangażowanych graczy. Chcemy tu fighterów.

– [przy pytaniu dziennika MARCA, jedynym od hiszpańskich mediów] Wow, hiszpańskie media. Witamy [śmiech]. [pytanie o to, czy to największy kontrakt w historii PSG] Nigdy nie ogłaszamy żadnych liczb. W przypadku Kyliana ani kogokolwiek innego. Nigdy tego nie robimy. Powiem jedno: dla Kyliana pieniądze nie były najważniejsze, najważniejszy był projekt sportowy. Mogę potwierdzić, że inny klub z twojego kraju mógł zapłacić większe pieniądze od nas. To była decyzja sportowa, a nie finansowa. A czy to największa inwestycja we Francji? To najlepszy piłkarz na świecie, to Francuz, jesteśmy francuskim klubem. Odpowiedź jest łatwa.

– Prawa do wizerunku? Kylian jest z nami od pięciu lat i zawsze okazywał szacunek wszystkim naszym partnerom i sponsorom. Okazywał szacunek naszemu wizerunkowi. Gdy rozmawialiśmy z nim i rodziną o kontrakcie, rodzina zaproponowała w tej sprawie jedną rzecz, wewnętrzny sklep z produktami Kyliana. To wszystko, o czym rozmawialiśmy w sprawie wizerunku. Pieniądze nie były główną sprawą w tych rozmowach. Trzeba oczywiście szanować piłkarzy i wizerunek. Nigdy nie mieliśmy z nim żadnego problemu w sprawie wizerunku. To wielki profesjonalista i robi dla klubu wszystko, co może. Ma też własne inicjatywy charytatywne i ma ogromne serce.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!