Menu
/ YouTube

Mbappé: Mam nadzieję, że fani Realu zrozumieją moją decyzję

Foto: Mbappé: Mam nadzieję, że fani Realu zrozumieją moją decyzję
Fot. YouTube

Kylian Mbappé pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej na Parc des Princes. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi atakującego z tego spotkania z mediami.

– Oczywiście, że to była trudna decyzja. Zawsze skupiałem się na piłce, bo w tym jestem dobry i umiem to robić. Wiedziałem, że przyjdzie czas, by o tym porozmawiać i chciałem dać sobie czas, by podjąć odpowiednią decyzję. Moją decyzję. Nie miałem problemu z presją, bo żyję z nią od 14. roku życia.

– Władza w klubie? Wiem, że to było pytanie do prezesa, ale chcę tez odpowiedzieć i powiedzieć, że ja ciągle pozostaję tu piłkarzem. Jestem częścią drużyny. Nie wychodzę ponad to ani poza to. Nie będę mieć innej roli poza byciem piłkarzem. Oczywiście kochamy tu rozmawiać o futbolu. Wszyscy wiedzą, jak bardzo kocham rozmawiać o grze, ale nie będę mieć innej roli poza tą piłkarza.

– Rok temu chciałem odejść? Wszyscy wiedzą, że chciałem odejść rok temu i byłem przekonany, że wtedy to była najlepsza decyzja. Każdy rok jest jednak inny i teraz kontekst też jest inny. To dotyczy aspektów sportowych, ale także osobistych. Miałem wolność w podjęciu decyzji i wiem, jak ważne jest to, że jesteśmy we Francji. To kraj, w którym dorastałem. Zawsze tu mieszkałem i opuszczenie mojego kraju nie było teraz odpowiednią rzeczą. Jest w tym aspekt sentymentalny, to mój kraj. Zmienił się też projekt sportowy PSG. To sprawiło, że zostałem, bo myślę, że moja historia tutaj jeszcze się nie kończy. To dotyczy spraw drużynowych i indywidualnych. Uważam, że zostaje mi wiele pięknych rozdziałów do napisania.

– Podjąłem decyzję w poprzednim tygodniu. Nie poinformowałem o tym kolegów, bo klub tego nie chciał. Chcieliśmy, żeby to była niespodzianka, chociaż szybko nie był to wielki sekret [śmiech]. Myślę, że znacie informację, iż przed ogłoszeniem poinformowałem o tym prezesa Florentino Péreza. Mam ogromny szacunek dla niego i Realu Madryt. Chcieli zrobić dla mnie wiele i uczynić mnie szczęśliwym, za co im dziękuję. Jako że czuję do nich szacunek, chciałem poinformować go osobiście. Mieliśmy bliskie relacje, więc uznałem to za najlepszą rzecz. Potem chcieliśmy ogarnąć sprawy kontraktem i ogłosić to na Parc des Princes. Koledzy dowiedzieli się na stadionie.

– Czy trzykrotne odrzucenie Realu sprawia, że definitywnie żegnam się z tym klubem? Nauczyłem się w futbolu, że trzeba patrzeć przed siebie, ale nie za daleko. Rok temu nie pomyślałbym, że będę dzisiaj siedział tu przed wami. Teraz podpisałem nową umowę. Podjąłem osobistą decyzję, która wydaje mi się najlepsza dla mnie. Nie patrzę teraz za daleko. Patrzę tylko na nową umowę i skupiam się na nowym projekcie i nowej erze klubu. Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości. Nie wiem, czy wy wiecie, co będziecie robić za trzy lata. Ja tego nie wiem.

– Co do bycia kapitanem, każdy klub go ma i my mamy swojego kapitana. Nie chcę przejmować tego od Marquinhosa. On jest kluczowy dla naszej szatni i zasługuje na opaskę. To nie jest mój priorytet. Nie muszę być kapitanem, by przedstawiać moją opinię i być wzorem na boisku.

– Wiadomość dla fanów Realu? Chciałbym podziękować fanom Realu Madryt. Nigdy nie nosiłem tej koszulki... Cóż, założyłem tę koszulkę tylko w wieku 14 lat [uśmiech], ale oni zawsze mnie akceptowali i jestem za to wdzięczny. Rozumiem ich rozczarowanie. Mam nadzieję, że zrozumieją, iż wybrałem pozostanie w moim kraju. Prawda jest taka, że jestem Francuzem i chcę zostać tutaj, by poprowadzić francuską drużynę na szczyt i całą ligę do przodu.

– Prawa do wizerunku? Nikt nie robił żadnego zamieszania z tymi prawami. Będąc szczerym, rozmawialiśmy przez te miesiące tylko o projekcie sportowym. Kilka minut godzin zajęły nam prawa do wizerunku i kilka minut pieniądze. Nie robimy z tych powodów problemu. Jednak co do sponsoringu, świat piłki się zmienił. Wiecie o tym najlepiej, jesteście w futbolu dłużej ode mnie. Nadeszła nowa fala i proszę o spojrzenie na sytuację. Nie proszę o wiele. Ja staram się zarządzać karierą w zgodzie z moimi wartościami i chcę przekazywać tylko to. Nie chcę przeprowadzać żadnej rewolucji. Nie chcę tym sam zarządzać, nie dałbym rady. W karierze masz wiele spraw i aspektów, ale ja nie szukam żadnego problemu. W reprezentacji szybko to rozwiążemy na podstawie inteligencji i szacunku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!