Advertisement
Menu
/ euroleaguebasketball.net

Laso: Seria dopiero się rozpoczęła

Pablo Laso był zadowolony z podopiecznych po starciu z Maccabi. Trener jednak podkreślał, że to dopiero początek.

Foto: Laso: Seria dopiero się rozpoczęła
Fot. Getty Images

Pablo Laso:
– Przede wszystkim gratuluję drużynie zwycięstwa. Myślę, że nasza defensywna praca była znakomita. Co prawda mogliśmy mieć kilka zbiórek więcej, ale ogólnie kontrolowaliśmy ofensywę rywali i mądrze biegaliśmy. Jednocześnie w najtrudniejszych momentach drużyna jakoś trzymała się razem. W jednej akcji trzech zawodników rzuciło się na parkiet, walcząc o straconą piłkę, kiedy Rudy doznał kontuzji. To pokazuje chęci całego zespołu od początku meczu.

– Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa, ale mam świadomość, że seria dopiero się rozpoczęła. Jednak zawsze lepiej jest zacząć od wygranej, to oczywiste. Kiedy awansujesz do play-offów Euroligi, to oznacza, że jako zespół musisz pokazać świetne nastawienie albo nie będziesz mieć szans.

– Nie ma decydujących zawodników, To jest bardzo trudne. Potrzebujesz tego, żeby wydobyć z każdego to, co ma najlepsze i mając świadomość, że każdy może grać lepiej. Drużyna wykonała znakomitą robotę pod tym względem i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Jestem też zadowolony z tego, jak kibice nas wpierali w tym ważnym meczu dla nas.

Avi Even (trener Maccabi Tel Awiw):
– Graliśmy na trudnym terenie z bardzo dobrą drużyną. Pozwoliliśmy im grać zbyt swobodnie w tym meczu. Oni trafili 16 rzutów za trzy punkty, co stanowiło różnicę między zwycięstwem a porażką. Nie wzięliśmy do siebie wystarczająco dużo z tego spotkania, ale za 48 godzin mamy kolejny mecz. Jednocześnie mogę powiedzieć, że zmarnowaliśmy 10 czy 8 rzutów osobistych, co było kluczowe w tej rywalizacji. Wykonaliśmy pracę, żeby doprowadzić do remisu w pewnym momencie, ale nie potrafiliśmy zyskać przewagi.

Fabien Causeur:
– Wygraliśmy pierwszy mecz. Najważniejsze jest zwycięstwo i dobre rzeczy, które wykonaliśmy. Postaramy się zagrać jeszcze lepiej w kolejnym spotkaniu. To będzie długa seria, wiemy o tym. W czwartej kwarcie było bardzo trudno, kiedy zostało 5 czy 6 minut do końca, a my trochę się zacięliśmy w ofensywie. Nasza defensywa jednak dała nam szansę, by wygrać ten mecz. Myślę, że Maccabi w obronie skupiło się na Tavaresie i Poirier, co dało nam okazje do znajdowania czystych pozycji przy rzutach za trzy punkty. Jednak musimy znaleźć sposób, by aktywować naszych środkowych.

Nigel Williams-Goss:
– W tym zespole, z tyloma znakomitymi zawodnikami, zawsze musisz być gotowy, kiedy trener cię wzywa. W każdym spotkaniu będzie to ktoś inny, a ostatecznie jedynym celem jest zwycięstwo jako drużyna. Jeśli trener mnie zawoła, będę gotowy, ale tak samo jest z pozostałymi graczami. W play-offach wszystko startuje na podstawie twojej konkurencyjności, energii i wysiłku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!