Oceny zawodników po meczu z Chelsea

Real Madryt przegrał u siebie z Chelsea 2:3, ale awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Wpuścił aż trzy gole, choć tak naprawdę mogło być ich więcej i przy wyniku 0:3 popisał się dobrą interwencją, dzięki której Real Madryt pozostał przy życiu. Przy golach nie mógł wiele zrobić, a przy trafieniu Wernera miał dużego pecha.

2. Carvajal

Nie spodziewaliśmy się go na środku obrony, ale taka była potrzeba chwili. Dani zagrał słabo jako boczny obrońca, ale patrząc na to, jak radził sobie na nowej pozycji, patrząc na moment, w którym musiał to zrobić, radził sobie bardzo przyzwoicie. Trudno mieć do niego pretensje o przegranie główki z wyższym o głowę Havertzem, ale w wielu sytuacjach dawał sobie radę. Na minus sporo niewymuszonych strat, i przed, i po przejściu na środek.

6. Nacho

Nie był solidnym zabezpieczeniem tyłów, a przy pierwszym golu wybiegł do przodu i zostawił za sobą miejsce, w którym nie było też Alaby. Zszedł z boiska z problemami fizycznymi. Wczoraj sobie nie poradził.

4. Alaba

Zaliczył najwięcej interwencji w całym zespole (10), ale nie rozegrał spotkania, o którym będziemy dyskutować długimi miesiącami. Źle zachował się przede wszystkim przy pierwszym trafieniu, gdy pobiegł do Loftus-Cheeka, przegrał rywalizację o piłkę i zabrakło go z tyłu. Nie przestraszył się jednak takich wyjść i miał udział przy trafieniu Rodrygo, gdy przechwycił piłkę po podaniu Kanté.

23. Mendy

Trudno uwierzyć w to, by był gotowy na występ we wczorajszym meczu. Nie był skuteczny w pojedynkach, zaliczył też kilka strat, między innymi tę, po której Marcos Alonso strzelił ostatecznie nieuznanego gola na 3:0 dla Chelsea. Plus należy mu się za świetne dogranie do Benzemy, po którym Karim strzelił w poprzeczkę.

14. Casemiro

Był nieco przygaszony przez pomocników Chelsea, z którymi stoczył mnóstwo pojedynków. Niestety wiele z nich przegrywał, choć akurat w pierwszej połowie był jednym z tych, do których nie można było mieć większych pretensji. Jego zachowanie zwłaszcza przy golu Wernera było jednak nie do pomyślenia. Najpierw był źle ustawiony, a potem poszedł na raz.

15. Valverde

Harował przez ponad 120 minut, jednak nie można go obsypać pochwałami za to spotkanie. O ile raczej udało się wyłączyć prawą flankę, o tyle gdy to Real atakował, przytrafiały mu się proste błędy i straty. Na pewno zwłaszcza z piłką przy nodze stać go na więcej. Plus za intensywność – to się nie zmienia nawet przy nieco gorszej dyspozycji. Im bardziej szalony był to mecz, tym lepiej jednak sobie radził.

10. Modrić

Przed zmianami Luka wyglądał kiepsko. Nie radził sobie w środku pola, nie potrafił wziąć na siebie większej odpowiedzialności, przegrywał sporo pojedynków. Odżył po zejściu Kroosa, a w 80. minucie popisał się kolejnym fantastycznym podaniem do Rodrygo, które dało Realowi nadzieję i dogrywkę. Przebudził się w idealnym momencie.

8. Kroos

Nie był zły w jednym, konkretnym elemencie, ale jego poczynania były zbyt wolne, by rywalizować z dynamicznym środkiem Chelsea. Był zdominowany przez rywala, nie czuł się komfortowo, co miało wpływ na cały zespół. Gdy zszedł z boiska, Real grał zdecydowanie lepiej.

20. Vinícius

To był zły mecz Viníciusa, który bez swojej nieustępliwości w atakowaniu pewnie byłby zdjęty przez wielu trenerów. Nie pomagał za bardzo w obronie, w ataku nie wychodziły mu dryblingi, ale został na boisku i w 96. minucie doskonale najpierw odnalazł siebie, a potem Benzemę. W dogrywce był więc kluczowy, choć o tym, co działo się wcześniej, lepiej szybko zapomnieć.

9. Benzema

Znów był kluczowy, choć do dwóch poprzednich występów w Lidze Mistrzów było daleko. Strzelił jednak decydującego gola w idealnym momencie. Długo czekaliśmy na takie zagranie, ale doczekaliśmy się. Najlepszy piłkarz świata.

25. Camavinga

Jego wejście odmieniło środek pola Realu, który z miejsca stał się bardziej mobilny, lepiej bronił i lepiej atakował. Francuz zaliczył kluczowy przechwyt przy golu Benzemy, gdy wykorzystał niezdecydowanie Chelsea w środku pola. Jest jednym z bohaterów wczorajszego spotkania i odwrócenia losów rywalizacji.

12. Marcelo

Rozegrał 50 minut w bardzo trudnym momencie, gdy obrona była poszatkowana i dał radę. Zanotował dobre wejście, uniknął poważniejszych błędów, a do tego miał udział przy golu Benzemy. Występ, który ucieszył każdego kibica Realu Madryt.

21. Rodrygo

Dwie minuty po wejściu strzelił gola, dzięki któremu Real doprowadził do dogrywki, choć był już na deskach. Trudno w tak krótkim czasie zrobić więcej. Napracował się także w defensywie, gdzie asekurował Lucasa i próbował powstrzymywać Alonso. Zaliczył sporo strat, ale za ten występ należą mu się ogromne brawa. Ma patent na Ligę Mistrzów.