Od początku działań Rosji przy granicy z Ukrainą zaczęto spoglądać na finał Ligi Mistrzów zaplanowany w Petersburgu. Anglicy zapewniali, że głównym kandydatem do przejęcia tego meczu byłoby londyńskie Wembley, ale przynajmniej wstępnie jest to wykluczone przez zarezerwowanie obiektu w tym okresie na playoffy Championship.
Brytyjczycy w tej sytuacji wystosowali informację, że kolejnym faworytem do przyjęcia najlepszych ekip Champions League jest Wanda Metropolitano. Na piątek UEFA zaplanowała spotkanie Komitetu Wykonawczego, który ma podjąć decyzje w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
Radio SER podało, że Hiszpańska Federacja Piłkarska nie będzie wnosić o rozgrywanie finału Ligi Mistrzów. Luis Rubiales wskazuje, że Hiszpania w tym roku przyjmie finał Ligi Europy i prowadzi działania w sprawie zorganizowania mundialu w 2030 roku, więc odpuści temat tego finału Ligi Mistrzów. Wstępnie jako opcje dla tego meczu gotowość wyraża 4-5 federacji, ale nie wymieniono jakich.
Komentarze (5)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się