22. kolejka: Barcelona wygrywa rzutem na taśmę

Dobiegła końca 22. kolejka Primera División, gdzie Barcelona zbliżyła się do strefy Ligi Mistrzów. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Po dzisiejszym remisie Realu Madryt z Elche rozegrane zostały jeszcze trzy spotkania i każde z nich było dość istotne dla losów górnej połowy tabeli. O 18:30 równocześnie mogliśmy obejrzeć dwa spotkania – Rayo z Athletikiem oraz Realu Sociedad z Getafe. W pierwszym z nich padła twierdza Vallecas, ponieważ podopieczni Andoniego Iraoli przegrali 0:1 z Baskami po bramce Nico Serrano i po raz pierwszy w sezonie doznali goryczy porażki u siebie. W drugim natomiast nie oglądaliśmy spektakularnego futbolu, delikatnie mówiąc, ale kolejny arcyważny punkt dopisało sobie Getafe, remisując 0:0 na Anoecie.

Kolejkę zamykało nam wyjazdowe spotkanie Barcelony z Deportivo Alavés. Powiedzieć, że nie było to zbyt dynamiczne spotkanie, to nie powiedzieć nic. W pierwszej połowie można było usnąć, a obie ekipy głównie walczyły o kontrolę nad środkiem pola. W drugiej natomiast mogliśmy się na moment obudzić przy okazjach Luuka de Jonga czy Joselu, ale tak naprawdę aż do 86. minuty przyszło nam czekać na bramkę. Świetną piłkę zagrał Alba, Ferrán zgrał do niepilnowanego Frenkiego, a ten łatwo wpakował piłkę do siatki i dał Barcelonie bardzo ważne trzy punkty. Na następne mecze La Ligi przyjdzie nam zaś poczekać dwa tygodnie, co jest związane z meczami reprezentacji z Ameryki Południowej.