Dzisiejsze okładki

Gest piłkarek Barcelony, remis Realu Madryt i wygrane Barcelony to główne tematy na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Sport jest cudowny” – MARCA wyróżnia podrzucanie przez piłkarki Barcelony swojej rywalki Torrecilli, która wróciła po pokonaniu raka. Gest jest już częścią historii. Katalonki zdobyły Superpuchar Hiszpanii, wygrywając z Atlético Madryt 7:0.

Na górze w sekcji Królewskich: punkt zdobyty w powietrzu – Militão ratuje remis wspaniałą główką w doliczonym czasie gry.

Na dole w sekcjach piłkarskich: ligowy terminarz; Frenkie De Jong przerwał ziewanie – Barcelona oddała tylko dwa strzały na bramkę.

Poza tym na dole: koszykarski Klasyk kończy kryzys Barcelony; tenisista Nadal awansował do ćwierćfinałów Australian Open i pozostaje w turnieju jako jedyny Hiszpan.

AS

„Punkt szaleństwa” – AS opisuje, że Real przekształca potknięcie w coś epickiego: udało mu się zremisować z Elche w meczu, w którym przegrywał 0:2 w 81. minucie.

Na boku w sekcji piłkarskiej: wybawiciel Frenkie De Jong – jego gol w 86. minucie daje oddech słabej Barcelonie; wyniki ligowe. Na górze: witaj! – Virginia Torrecilla wróciła do gry po 683 dniach po pokonaniu raka; piłkarki Barcelony, które wygrały Superpuchar w finale z Atleti, podrzucały ją w specjalnym geście.

Poza tym na boku: Klasyk w barwach Blaugrany – Mirotić i Laprovittola przejęli halę Palacio; ostre hamowanie szczypiornistów – Hiszpanie zagrają o półfinały w meczu z Polską; Nadal miażdży – zniszczył Mannarino i wszedł do ćwierćfinałów, ale odpadli Carreño i Badosa.

Mundo Deportivo

Barça podbija Madryt” – Mundo Deportivo podkreśla dwa wydarzenia. „Od 7 kobiecemu Atlético” – pokaz gry i tytuł dla kobiecej Barcelony, która podrzucała rywalkę Torrecillę po jej emocjonalnym powrocie. „Do 10 koszykarskiemu Realowi” – Laprovittola, Kuric i Sanli poprowadzi do okazałego zwycięstwa na parkiecie Królewskich.

Na górze: Frenkie to ratuje – trafienie De Jonga w końcówce daje trzy punkty Barcelonie w bardzo szarym meczu; zwycięstwo ustawia Blaugranę o punktów od Ligi Mistrzów i Atlético, jej następnego rywala. Jeszcze więcej zamieszania z Dembélé: nie pojawił się w ośrodku i zostanie ukarany.

Na dole: Nadal nie zawiódł, a Carreño i Badosa odpadli; Militão zapobiega porażce lidera – odrobili wynik 0:2 po kontrowersyjnym karnym i golu w doliczonym czasie gry; szczypiorniści przegrywają i zostają o zwycięstwo od półfinałów mistrzostw Europy.

Sport

„Cud!” – Sport przekazuje, że Barcelona zgarnia triumf na Mendizorrozie po golu Frenkiego De Jonga w ostatnich minutach. Katalończycy zaliczyli bardzo biedny mecz, stworzyli niewiele okazji bramkowych i mało gry.

Na dole: Militão zapobiega wstydowi Realu; koszykarska Barcelona podbija twierdzę Królewskich w Klasyku; Rafa Nadal zostaje sam w Australii – Carreño i Badosa przegrali.

Na górze: Supermistrzynie! – kobieca Barcelona zgarnia Superpuchar Hiszpanii po rozgromieniu Atlético oraz pochwały za swoje fair play wobec Virginii Torrecilli, która wróciła po pokonaniu raka. Do tego felietony o: lepszej Barcelonie... i gorszej Barcelonie; życiu bez Messiego, sześć miesięcy później; tytule „Wybacz, Frenkie, bo zgrzeszyłem”.