/ RealMadridTV

Ancelotti: Może jestem szalony, ale podobała mi się gra drużyny

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Osasuną. Przedstawiamy zapis tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Santiago Bernabéu.

[Chiringuito] Madridismo wrze po możliwym karnym Torro na Viníciusie. Czy widział pan akcję? Czy dla pana to karny? Pokażę panu: to moment, w którym rywal nadeptuje na kostkę Viníciusa. Czy dla pana to karny? Rozumie pan, że VAR w to nie wszedł?
Pfff... Bardzo trudny temat [śmiech]. Jedyny temat jest taki, że widziałem, iż Vinícius mówił sędziemu, żeby poszedł obejrzeć coś do VAR-u, ale nie rozumiałem co. Teraz zrozumiałem dlaczego i to nadepnięcie wydaje mi się nadepnięciem na rzut karny. Dlaczego VAR nie zainterweniował? Nie wiem. Problem jest taki, że tego się nie dowiesz.

[SER] Po zakończeniu meczu był pan wściekły i ruszył do czwartego sędziego, a następnie do głównego. Rozumiem, że nie był pan zadowolony z doliczenia 4 minut? Czy nie był pan w ogóle zadowolony z jego występu?
Nie, chodziło o doliczony czas, bo przez rozwój meczu wydawał mi się za krótki. Poprosiłem o wytłumaczenie... które za bardzo mnie nie przekonało, taka jest prawda.

[COPE] Drużyna nie wygrała trzech ostatnich meczów u siebie. Dzisiaj dokonał pan niewielu w jedenastce. Martwi pana ta seria?
Myślę, że z tych 3 meczów w starciu z Sheriffem i dzisiaj zasłużyliśmy na wygraną za to, co zrobiliśmy na boisku. Jednak prawda jest też taka, że musimy zrozumieć, że to są dla nas najtrudniejsze spotkania, dla charakterystyki tej kadry. To jest dosyć normalne, bo mamy mocnych skrzydłowych w pojedynkach 1 na 1 i czasami w tych spotkaniach brakuje nam większej obecności w polu karnym, którą możesz osiągać też przez wejścia pomocników. Tu trochę chodzi o cechy tego zespołu. To jest poprawna ocena, że mamy takie trudności. W drugiej połowie próbowaliśmy strzelić gola na podstawie naszej charakterystyki, wiele razy dośrodkowywaliśmy z bocznych sektorów, mieliśmy groźne wrzutki, Benzema był blisko bramki. Musimy próbować na podstawie charakterystyki, jaką mamy.

[Onda Cero] Statystyki pokazują, że oddaliście 17 uderzeń, ale Herrera zanotował tylko 3 parady. To nie był mecz jak z Sheriffem, gdy jego bramkarz był bohaterem. Czy podobała się panu gra zespołu? Trzy okazje bramkowe to mało jak na Real Madryt.
Chcesz usłyszeć prawdę? [chwila przerwy] Prawda jest taka, że... Możesz powiedzieć, że jestem szalony, ale podobała mi się gra drużyny. Pierwsza połowa może nie za bardzo, bo nie zmienialiśmy szybko strony, często zostawaliśmy z piłką na lewej stronie szukając rozwiązania. Druga połowa była dużo lepsza i bardzo mi się podobała. Nie mam nic do zarzucenia piłkarzom, dali z siebie wszystko. Musimy iść dalej, musimy iść dalej. Wierzysz mi?
Wierzę. Wierzę, oczywiście. Nie mam powodu, by nie wierzyć.
Świetnie [śmiech].

[AS] Mówi pan o braku obecności w polu karnym. Dlaczego nie wpuścił pan Jovicia czy Mariano? Jaka była pańska ocena, że nie zdecydował się pan na drugiego napastnika?
Myślę, że nie potrzebowaliśmy obecności fizycznej, a wchodzenia w pole karne. Mieliśmy 4-5 wrzutek blisko bramki i wystarczyło lepiej wymierzyć czas wejścia, by trafić.

[MARCA] Wydaje się, że Ronald Koeman zostanie zwolniony. Co pan o tym sądzi?
Słuchaj, mnie zwalniano wiele razy i jestem tutaj żywy, zadowolony... To część twojej pracy, że jesteś zwalniany. Mogę powiedzieć, że musisz dawać z siebie wszystko, dopóki jesteś trenerem, a dzień po wyrzuceniu, spojrzeć do przodu. Musisz to zrobić ze spokojnym sumieniem, że dałeś z siebie wszystko. Myślę, że Koeman dał z siebie wszystko, co mógł.