/ KRot, Mateo, ostricz

Katastrofa Romy z Mayoralem w składzie, kolejne minuty Reiniera

Zawodnicy związani z Realem Madryt nie będą dobrze wspominać ostatnich dni. Borja Mayoral dostał szansę, ale jego zespół skompromitował się w Norwegii. Szansę z ławki rezerwowych otrzymał za to Reinier. Jak poszło pozostałym?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan w ostatnich dniach miał koronawirusa, dlatego nie zagrał w żadnym z dwóch spotkań. W środku tygodnia jego Milan przegrał 0:1 z Porto i praktycznie nie ma już szans na wyjście z grupy w Lidze Mistrzów. W weekend natomiast podopieczni Piolego wygrali 4:2 na wyjeździe z Bologną, która przed tym meczem w bieżącym sezonie jeszcze u siebie nie przegrała. Dziś otrzymał negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 i wkrótce powinien być do dyspozycji trenera.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Alavés. Spisywał się całkiem dobrze, a przy straconym golu nie zawinił. Trener jednak chciał w przerwie zmienić obraz gry i przeprowadził podwójną zmianę, czego ofiarą został Chust. Solidne 45 minut. Andaluzyjczycy przegrali 0:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk nadal nie jest zdolny do gry, a powodem tego jest kontuzja kolana. W sobotę Mallorka zremisowała na wyjeździe z Valencią 2:2.

Borja Mayoral (AS Roma)
W meczu Ligi Konferencji z Bodø/Glimt wyszedł w pierwszym składzie, ale gdy do przerwy Roma przegrywała 1:2, José Mourinho zdecydował się na ściągnięcie go z boiska. Ostatecznie nie pomogło to drużynie Portugalczyka, która ostatecznie poległa aż 1:6. W ligowej potyczce z Napoli Hiszpan znalazł się poza kadrą meczową. Bez wątpienia został wskazany jako jeden z winnych kompromitacji rzymian w Norwegii.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W niedzielne popołudnie Fiorentina okazała się lepsza od Cagliari i pewnie wygrała 3:0, jednak tym razem Hiszpan nie dostał szansy od trenera i całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Reinier (Borussia Dortmund)
Całe wyjazdowe spotkanie z Ajaxem spędził na ławce rezerwowych. Marco Rose nie zdecydował się na jego wpuszczenie, a jego zespół przegrał w Amsterdamie aż 0:4. Reinier dostał za to szansę w weekend, gdy Borussia mierzyła się w Bielefeld z Arminią. Pojawił się na boisku w 76. minucie. Był kilka razy przy piłce i potrafił się przy niej utrzymać. W ciągu 18 minut był też dwukrotnie faulowany.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Ma za sobą dość przeciętne spotkanie z Betisem, które ostatecznie Rayo przegrało 2:3. Obrońcy nie można obwiniać za żadną straconą bramkę. Dość standardowo był jednym z najbardziej zaangażowanych zawodników w rozegranie piłki, ale przy trafieniach dla jego drużyny też nie miał udziału. Było to dla niego spotkanie bez większej historii.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Nabawił się urazu na treningu i przegapił spotkanie z Alavés, które Cádiz przegrał 0:2.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg pojawił się na murawie w meczu z Aston Villą w 69. minucie. Dość często pokazywał się do gry i zanotował sporo celnych podań (87% udanych zagrań), ale nie wpłynął już na wynik meczu, który zakończył się rezultatem 3:1. Sam Arsenal jednak w momencie, w którym Martin wchodził na boisko, nie miał ciśnienia na strzelanie kolejnych goli.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpan wciąż nie jest w pełni zdrowy i na swój debiut w PSG musi jeszcze zaczekać. Zespół z Paryża ograł we wtorek RB Lipsk 3:2 w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a w niedzielny wieczór rywalem Les Parisiens była Olympique Marsylia i w tym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Raphaël Varane (Manchester United)
Ciągle nie wrócił do gry po kontuzji, ale już trenuje na murawie, więc wkrótce powinien pojawić się na murawie. Przegapił jednak ostatnie spotkanie w Lidze Mistrzów z Atalantą (wygrana 3:2) oraz klęskę z Liverpoolem (0:5).

Zawodnik kolejki: Fran García