/ Leszczu, ostricz, KRot

Słaba kolejka wypożyczonych i sprzedanych

Miniony weekend nie był szczególnie udany dla zawodników wypożyczonych i sprzedanych. Większość zaliczyła słabe mecze lub siedziała na ławce rezerwowych.

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, w związku z czym nie był dostępny na mecz z Hellasem. Milan po świetnym comebacku wygrał 3:2.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Espanyolem. Zaczął dobrze, bo uratował drużynę od straty gola, blokując strzał rywali. Niestety, później było gorzej. Przy pierwszym straconym golu nie zawinił, ale drugie trafienie częściowo można zapisać na jego konto. Uderzenie Melameda odbiło się od jego pleców, zupełnie myląc bramkarza. Cádiz przegrał 0:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk dalej leczy kontuzję kolana, której nabawił się kilka tygodni temu w meczu z Realem Madryt. W sobotę Mallorca przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad 0:1.

Borja Mayoral (AS Roma)
Cały wyjazdowy mecz z Juventusem spędził na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał 0:1.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W meczu Fiorentiny z Venezią mogliśmy oglądać Hiszpana tylko przez pierwsze 45 minut. W tym czasie obrońca nie popełnił żadnego znaczącego błędu, chociaż jeszcze przed przerwą zdążył zarobić żółtą kartkę. W ataku zawodnik również niczym się nie wyróżniał, a Venezia ostatecznie wygrała u siebie z Fiorentiną 1:0.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W starciu z FSV Mainz pojawił się na boisku w 85. minucie. Poruszał się głównie z prawej strony, ponieważ to właśnie tam ustawiony był wcześniej Marco Reus, którego zmienił Brazylijczyk. Reinier był przy piłce 7 razy i niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Ma za sobą kolejne udane spotkanie. Tym razem jego zespół wygrał 2:1 z Elche, choć stracił bramkę jako pierwszy. Fran nie miał bezpośredniego udziału przy żadnym z trafień, ale dobrze spisywał się w defensywie i tradycyjnie był ważną postacią przy rozegraniu piłki.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Mecz z Espanyolem rozpoczynał na ławce i pojawił się na murawie w 70. minucie przy stanie 0:2. Sytuacja łatwa nie była, ale pomocnik spisał się dobrze. Zaliczył jedno kluczowe podanie i wziął udział w kilku ofensywnych akcjach. Taką grą może wywalczyć sobie więcej szans na występy.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Za Norwegiem, jak i całym Arsenalem, naprawdę fatalne spotkanie. Był kompletnie niewidoczny, nie oddał ani jednego strzału, nie miał ani jednego kluczowego podania i ani jednego udanego dryblingu (i tylko jedną próbę). Do tego dorzucił aż 10 strat i całkowicie zasłużenie zszedł w 67. minucie. Arsenal zremisował 2:2 z Crystal Palace.

Sergio Ramos (PSG)
Defensor nadal czeka na swój debiut w drużynie z Paryża. Ramos trenuje indywidualnie i nie wróci do gry przynajmniej przed ostatnim tygodniem października. W piątek PSG pokonało Angers 2:1.

Raphaël Varane (Manchester United)
Z powodu kontuzji przegapił spotkanie z Leicester. Brakowało go w obronie, bo akurat defensywa Czerwonych Diabłów spisała się fatalnie, co skończyło się porażką 2:4.

Zawodnik kolejki: Fran García