Antonio Blanco został awaryjnie powołany do reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Luis de la Fuente zdecydował się na dołączenie pomocnika Realu Madryt do kadry po kontuzji Francho Serrano z Realu Saragossa. Pomocnik otrzymał cios na treningu i po badaniach okazało się, że doznał kontuzji mięśniowej, przez którą musiał opuścić zgrupowanie.
Selekcjoner zdecydował się na powołanie wychowanka Realu Madryt na spotkanie z Irlandią Północną, które odbędzie się pojutrze o 20:45 na Estadio La Cartuja w Sewilli. Jeśli wejdzie na boisko, zanotuje trzecie spotkanie w barwach reprezentacji do lat 21, choć oficjalnie ma na koncie nawet występ w dorosłej kadrze. W tym sezonie rzadko gra jednak w pierwszym zespole Realu i dlatego nie otrzymał powołania do kadry wcześniej. De la Fuentes ciągle w niego wierzy i nie zapomniał o Blanco także tym razem.
Antonio pozostaje bardzo ważnym zawodnikiem dla Raúla. Gdy tylko Carlo Ancelotti nie potrzebował go w pierwszym zespole, Blanco występował w Castilli, gdzie pełni funkcję kapitana. Dotychczas włoski szkoleniowiec nie korzystał z jego usług zbyt często. 21-latek rozegrał 30 minut w starciu przeciwko Mallorce, gdy zmienił Eduardo Camavingę, swojego nowego rywala w walce o minuty w pierwszej drużynie. Mimo wszystko Hiszpan się nie poddaje.
Komentarze (2)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się