Menu
/ RealMadridTV

Ancelotti: W drugiej połowie Inter zapłacił za mocny pressing

Foto: Ancelotti: W drugiej połowie Inter zapłacił za mocny pressing
Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po meczu Ligi Mistrzów z Interem Mediolan. Przedstawiamy zapis tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na San Siro.

[Chiringuito] Czy czuje się pan zwycięzcą tego meczu przez zmiany, jakich pan dokonał? I czy Hazard miał jakiś problem fizyczny? Czy to była jedynie decyzja taktyczna, że nie zagrał ani minuty?
Na zwycięstwo zasłużyli zawodnicy, bo pracowali i cierpieli w pierwszej połowie oraz grali lepiej w drugiej. To prawda, że gdy dokonałem zmian, to wpuściłem świeższych zawodników do meczu, który nie był już tak intensywny jak w pierwszej połowie. Jasne jest, że świeży gracz bardzo pomaga i oni poradzili sobie dobrze. Co do Hazarda, myślałem o wprowadzeniu go w drugiej połowie, ale gdy Inter mocno zamykał środek, to zdecydowałem się na grę skrzydłowymi jak Rodrygo czy Vinícius, by próbować atakować bokami.

[Onda Cero] Chcę zapytać o gola Realu w 89. minucie, który jest dobrym pokazem przyszłości Realu Madryt: zagrał 23-latek, asystował 18-latek i strzelił 20-latek. Valverde, Camavinga i Rodrygo. Ma pan odczucie, że ma pan zespół z niesamowitą przyszłością?
Tak, mamy bardzo mocnych młodych z dużą jakością. W tego typu meczach muszę wprowadzać też doświadczenie, to jest normalne, ale tak, drużyna ma młodych z ogromną jakością, ogromną.

[SER] Camavinga zadebiutował w lidze golem, a w Lidze Mistrzów asystą. Wszedł z dużą siłą. Czy przyszedł tu, by zostać gwiazdą Realu Madryt?
To zawodnik, który może grać w Realu Madryt. Po to go kupiliśmy. Jest bardzo młody, ale ma wiele jakości. Musimy być wobec niego cierpliwi. Będzie mieć szansę na dobry rozwój i to się dzieje. To gracz, który ma wiele jakości. Musi poprawić aspekt defensywny, ale na pewno zrobi to w przyszłości.

[COPE] W trakcie poprzedniego etapu w Realu był pan krytykowany za przygotowanie fizyczne zespołu. Dzisiaj dokonał pan mniejszej liczby zmian niż Inter, ale zespół w drugiej połowie był wyraźnie lepszy fizycznie od rywala. Czy wzmocnił pan ten aspekt? Czy widzi pan, że drużyna jest pod tym względem dużo lepsza od przeciwników?
Początek meczu był bardzo intensywny. Musimy zauważyć, że Inter włożył ogromną energię w pierwszą połowę przy bardzo wysokim i mocnym pressingu. Zapłacił za to w drugiej połowie. Myślę, że mecz był wyrównany w aspekcie fizycznym, bo oni radzili sobie lepiej w pierwszej połowie, a my to wykorzystaliśmy i poradziliśmy sobie lepiej w drugiej. A poziom fizyczny zespołu jest bardzo dobry, bo mam zawodników z wielką energią fizyczną: Viníciusa, Camavingę, Casemiro, Valverde... Wszyscy oni na boisku wkładają w grę wiele energii.

[Radio MARCA] Patrząc na występ Courtois, który wydawał się być najlepszy na boisku, czy był pan zadowolony z gry defensywnej zespołu? Czy musicie się mocno poprawić?
Courtois uratował nas w pierwszej połowie. Wykonał 2-3 parady na wysokim poziomie. W defensywie nie graliśmy źle. Przegraliśmy jakieś drugie piłki w polu karnym, ale poza tym wszyscy zagrali bardzo dobrze. Wszyscy byli skoncentrowani w starciach, a napastnicy Džeko i Lautaro są bardzo mocni. Obrońcy poradzili sobie dobrze.

[AS] Światła padają częściej na Viníciusa, ale w Realu jest więcej młodych zawodników, którzy wzmocnili klub za poważne pieniądze. Rodrygo jest jednym z nich. Jaką rolę może odgrywać w zespole? I co ma takiego, że w Lidze Mistrzów idzie mu tak dobrze?
Już mówiłem to wam i mówię graczom, że liczba minut nie jest tak ważna. Często w meczach dzieje się tak, że zmiennik może rozstrzygnąć mecz. Rodrygo dzisiaj odegrał świetną rolę, nie tylko przez gola w ostatniej minucie. Ciężko pracował w obronie, pomagał kolegom, wykonał wiele sprintów do obrony. To mi się podobało. Jego rola to rola ważnego zawodnika, który czasami może zagrać od początku i czasami może wejść, by rozstrzygać mecz jak dzisiaj.

[MARCA] Alaba zagrał z Alavés na lewej obronie, ale dzisiaj wystąpił już na środku, a na boku zagrał Nacho. Czy dla pana Alaba będzie stoperem przez cały sezon niezależnie od okoliczności? I czy wystawienie Nacho zamiast Miguela Gutiérreza było decyzją opartą na doświadczeniu przy meczu na takim stadionie jak San Siro?
Tak, wybór Nacho oparty był na doświadczeniu, ale młody gracz wystąpił też w niedzielę wieczorem i dzisiaj nie był tak świeży. Dzisiaj to był mecz, w którym doświadczenie było bardzo ważne. Alaba jako stoper bardzo mi się podoba, więć tak. Jeśli będzie wszystko dobrze i nie będzie alarmowych sytuacji, to on będzie grać na stoperze.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!