Oceny zawodników po meczu z Interem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Interem Mediolan 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Utrzymał Królewskich przy życiu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zatrzymywał Džeko i Lautaro, a ostatecznie zakończył spotkanie z czystym kontem. Był znakomity.

2. Carvajal

Wrócił do bardzo dobrej formy fizycznej. Zaliczył kilka niezrozumiałych decyzji przy wyprowadzeniu piłki, ale dość szybko te akcje były rozwiązywane, zanim na dobre się rozpoczęły. To on oddał pierwszy celny strzał Realu w tym spotkaniu, ale uderzył za słabo. W defensywie było przynajmniej poprawnie. Dobrze radził sobie z Perišiciem, który nie stwarzał po jego stronie dużego zagrożenia.

3. Militão

Miał sporo pracy z napastnikami Interu i zwykle dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Zanotował aż 12 udanych interwencji w obronie, więcej niż Milan Škriniar (11). Mimo wszystko nie był to idealny mecz, kilka razy był spóźniony lub miał problemy z wyprowadzeniem piłki.

4. Alaba

Stoczył mnóstwo pojedynków z Džeko i większość z nich niestety przegrał. Mimo że Real zachował czyste konto, Alaba nie rozegrał wielkiego spotkania, choć i on zaliczył bardzo ważną interwencję w defensywie, gdy Inter zbliżył się pod bramkę Królewskich.

6. Nacho

Wrócił na lewą stronę defensywy, gdzie różnie radził sobie z zawodnikami Interu. Wydaje się, że nabył już pewnych zachowań charakterystycznych dla stoperów, przez co czasem wstrzymuje się z zaatakowaniem rywala na skrzydle, czego konsekwencją jest pozwolenie mu na dośrodkowanie. Nie wyglądał pewnie, ale uniknął bardzo poważnych błędów.

15. Valverde

Jeden z najbardziej imponujących zawodników na boisku. Harował na całej długości boiska, potrafił zaasekurować partnerów, a w końcówce dołożył ciasteczko do Camavingi, czym przyspieszył akcję bramkową.

14. Casemiro

Nie był to dobry występ Brazylijczyka. Stracił dużo piłek, nawet gdy nie podejmował żadnego ryzyka. Przechwycił sporo podań, ale w ostatnim czasie nie jest w najwyższej dyspozycji.

10. Modrić

Dużo z siebie dał, jednak nie wszystko w jego grze było na miejscu. W pierwszej połowie środek pola Realu notorycznie przegrywał rywalizację z pomocnikami Interu i wtedy Luka na pewno nie imponował. Ostatecznie najważniejszą akcję Królewscy przeprowadzili wtedy, gdy Chorwata nie było już na boisku.

17. Lucas Vázquez

Bez wątpienia był najsłabszym piłkarzem Realu Madryt. Zanotował kilka strat, po których Inter groźnie atakował, a do tego nie dał od siebie praktycznie nic w ataku. Tym występem nikogo do siebie nie przekonał i miejmy nadzieję, że Ancelotti jest tego samego zdania.

9. Benzema

Niestety nie pokazał się z tak dobrej strony jak w ostatnich meczach ligowych. Zwłaszcza w pierwszej połowie był jednak całkowicie osamotniony w walce z obrońcami Interu, gdy rywal spychał Real do głębokiej defensywy i nawet wyprowadzenie akcji graniczyło z cudem. Oddał dwa strzały i dwukrotnie był zablokowany. Nie był to jego wieczór.

20. Vinícius

Miał swoje dobre momenty, gdy brał na siebie odpowiedzialność za grę do przodu. Żaden zawodnik nie zaliczył tylu udanych dryblingów co on, jednak tym razem zabrakło konkretów w postaci wypracowania świetnej sytuacji sobie lub partnerom z zespołu. Dobrze wyglądał pod względem fizycznym i cieszy to, że nawet gdy drużynie nie idzie, on nie załamuje rąk, tylko nadal biegnie z piłką do przodu, bez względu na to, czy gra naprzeciwko Hugo Mallo, czy Milana Škriniara.

21. Rodrygo

Nie trzeba często być przy piłce, by zostać bohaterem, zwłaszcza gdy wchodzi się w 65. minucie. Był w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, a do jego wykończenia nie można się przyczepić. Krótka, ale świetna zmiana.

25. Camavinga

Nie bał się brać na siebie odpowiedzialności za rozegranie, a w kluczowym momencie zdecydował się na zaatakowanie wolnej przestrzeni, w świetny sposób wykorzystał dogranie Valverde i zaliczył asystę. W ciągu 39 minut w barwach Realu Madryt ma gola i asystę. Nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku.