Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu Madryt i mecz Barcelony z Bayernem to główne tematy na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Domówka” – MARCA pisze o wspaniałym powrocie na Bernabéu: hat-trick Benzemy, wykład Viníciusa, debiut z golem Camavingi... Real kończy kolejkę jako lider, chociaż Celta dwa razy prowadziła.

Na górze: nieugięty Real – Superpuchar dla koszykarskiego Realu po odrobieniu 19 punktów straty w drugiej połowie. Na boku: dzisiaj losowanie Ligi Mistrzyń z Realem i Barceloną.

Poza tym na dole: ligowy terminarz; pokaz Guedesa i pogrom ze strony Valencii na wyjeździe; Atlético wygrywa w 99. minucie! – Lemar rozstrzygnął mecz po 10 doliczonych minutach, gole strzelali też Raúl de Tomás i Carrasco, a ponowny debiut Griezmanna był słaby; spektakularny wypadek między Verstappenem i Hamiltonem w wyścigu F1.

AS

„Francja ze stolicą w Madrycie” – AS przekazuje, że Real zostaje liderem dzięki trzem trafieniom Benzemy i wielkiemu meczowi Viníciusa. Camavinga z mocnym startem: debiut i gol. Lemar daje w 99. minucie wygraną Atlético, które wyszło zaspane i skończyło dominując. Do tego ligowy terminarz.

Na górze: cud i tytuł – koszykarski Real odrabia 19 punktów w starciu z Barceloną i zdobył Superpuchar; wspaniali Llull, który został wybrany MVP, oraz Poirier.

Na dole: mur dla Márqueza – Bagnaia wygrał wyścig MotoGP po odparciu 7 końcowych ataków Katalończyka; o krok od wypadku – brutalne starcie Verstappena z Hamiltonem, wygrał Ricciardo, Sainz był szósty, a Alonso ósmy; „Pozbycie się Messiego było samobójem”, mówi Rummenigge – były dyrektor generalny Bayernu mówi o 2:8 – „Nie przeżyję już czegoś takiego”.

Mundo Deportivo

„Ter Stegen - Wielki rewanż” – Mundo Deportivo analizuje, że rok po 2:8 Marc-André ma z Bayernem rachunki do wyrównania. Zmycie tamtej zniewagi i jego szczególny pojedynek z Neuer są jego motywacją. Na boku: Coutinho może wrócić do gry; Lewandowski i Gnabry pod znakiem zapytania; „2:8 to przeszłość”, mówi Marc Roca. W czerwonym kółku: Braithwaite wypada na trzy miesiące.

Na górze: Lemar odwraca mecz w 99. minucie – arbiter doliczył 10 minut do pojedynku, w którym Espanyol wyszedł na prowadzenie. Poza tym na dole: remontada Królewskich w powrocie do domu; Miedwiediew niszczy marzenie Đokovicia; system Halo uratował głowę Hamiltona; koszykarska Barcelona wypuściła 19 punktów przewagi.

Sport

„Memphis i Lewandowski - pojedynek na gola” – Sport zapowiada we wtorek pojedynek strzelców Barcelony i Bayernu, którzy mają świetny okres. Holender ma 9 goli, a Polak 14 w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Na pasku: Braithwaite doznaje kontuzji, a Luuk de Jong może zadebiutować. Laporta: „Tebas ma chorą obsesję na punkcie Barcelony”.

Na górze: kolejne niepowodzenie koszykarskiej Barcelony – Katalończycy pozwolili na odrobienie 19 punktów straty przy wielkim Llullu. Na samej górze felietony na temat: meczowi z Bayernem jako rozpoczęciu nowej przyszłości; odejściu Messiego jako historycznym błędzie; zachowaniu cruyffismo.

Poza tym na dole: kompletne święto na inaugurację Bernabéu; wygrana colchoneros w 99. minucie!