4. kolejka: Real znów liderem

Królewscy pokonali Celtę i wrócili na fotel lidera. Jak wygląda sytuacja w tabeli po 4. kolejce?

Po zwycięstwie Atlético z Espanyolem przyszedł czas na kolejne ważne dla losów górnej części tabeli mecze w La Lidze. Najpierw Valencia udała się do Pampeluny na starcie z miejscową Osasuną. Dość długo męczyła się z rywalami, którzy na El Sadar nigdy nie dają się łatwo pokonać, a w tym spotkaniu nawet wyszli na prowadzenie. Valencia najpierw odrobiła stratę, a następnie, dość szczęśliwie, wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie dominowały już tylko Nietoperze, które swoją agresją i zaangażowaniem zmiażdżyły po prostu Osasunę, wygrywając ostatecznie 4:1.

Równie fantastyczny mecz oglądaliśmy na Bernabéu. Królewscy dominowali nad Celtą, ale mieli problemy z organizacją gry w defensywie, toteż do przerwy mimo wszystko przegrywali 1:2. Carlo Ancelotti musiał jednak wyjaśnić kilka rzeczy w szatni, a Real Madryt miał bardzo mocne wejście w drugą połowę, gdy Miguel fenomenalnie zagrał do Benzemy, który równie fenomenalnie trafił do siatki. Później był już tylko show Viníciusa, który rozdzierał na strzępy obronę Celty oraz rzeczonego Benzemy, który wieczór zakończył z hattrickiem. Real wygrywa 5:2 i melduje się na pozycji lidera.