Pewna wygrana Francji, asysta Benzemy

W swoim szóstym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze Francja wygrała z Finlandią 2:0. Obie bramki strzelił Antoine Griezmann, a przy obu udział miał Karim Benzema.

Francuzi rozpoczęli dzisiejszy mecz zdecydowanie lepiej niż potyczkę z Ukrainą. Wtedy rywal już w pierwszych minutach pozwalał sobie na zdecydowanie zbyt dużo, a niezdecydowanie Trójkolorowych koniec końców kosztowało ich utratę punktów. Podopieczni Didiera Deschampsa podeszli do tego spotkania dużo poważniej i od początku udowadniali swoją wyższość. W jedenastce pojawił się Karim Benzema.

Napastnik Realu Madryt zaliczył asystę przy trafieniu Antoine'a Griezmanna na 1:0. 33-latek otrzmał piłkę od Martiala, sprytnie odegrał ją do wbiegającego do środka napastnika Atlético, a ten ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy otworzył wynik meczu. O ile dominacja mistrzów świata była oczywista, o tyle nie stworzyli oni w pierwszych 45 minutach wiele dobrych okazji. Finowie byli jednak w ofensywie całkowicie bezradni.

W drugiej połowie Trójkolorowi się nie zatrzymali. Nadal byli uważni w defensywie, a w ataku starali się prezentować efektowny futbol. Już osiem minut po przerwie błąd Lukáša Hrádecký'ego wykorzystał Griezmann. Asystę przy tym trafieniu zanotował Léo Dubois, ale warto podkreślić bardzo dobre zachowanie Benzemy, który dograł właśnie na prawą stronę do wahadłowego. Przy prowadzeniu 2:0 Francja nieco puściła nogę z gazu, ale i tak stworzyła jeszcze jedną świetną szansę, którą po kolejnym świetnym dograniu Karima zmarnował Griezmann.

Wynik do końca meczu już się nie zmienił. Francja wygrała dwiema bramkami i po dobrym spotkaniu powiększyła przewagę nad resztą stawki. Trójkolorowi mogą być spokojni o awans na Mistrzostwa Świata z pierwszego miejsca w grupie D, choć oczywiście do matematycznego zapewniania sobie udziału w katarskim turnieju jeszcze daleka droga.

Francja – Finlandia 2:0 (1:0)
1:0 Griezmann 25' (asysta: Benzema)
2:0 Griezmann 53' (asysta: Dubois)

Francja: Lloris; Zouma, Varane, Kimpembe (90' Lenglet); Dubois (68' Mukiele), Pogba, Rabiot, Theo; Griezmann (90' Tchouaméni); Martial (80' Ben Yedder), Benzema.
Finlandia: Hrádecký; Alho (81' Raitala), Väisänen, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen (62' Pyry Soiri ); Nissilä (73' Kairinen), Schüller (62' Valakari), Kamara; Pohjanpalo (73' Jensen), Pukki.