Menu
/ as.com

Camavinga bez wpływu na Blanco

Foto: Camavinga bez wpływu na Blanco
Fot. Getty Images

Sytuacja Antonio Blanco nie powinna ulec zmianie nawet mimo transferu Eduardo Camavingi. Wychowanek Królewskich wciąż może liczyć na zaufanie ze strony Carlo Ancelottiego.

Transfer Eduardo Camavingi nie wpłynie na przyszłość Antonio Blanco. Jak zapewnia AS, chociaż 18-letnia francuska perełka będzie wzmocnieniem środka pola, to Carlo Ancelotti miał już uspokoić wychowanka Królewskich, że ten na pewno będzie mógł liczyć na swoje szanse w pierwszym zespole. Zdaniem włoskiego szkoleniowca 21-letni pomocnik pasuje profilem bardziej do roli pierwszego zmiennika dla Casemiro, natomiast Camavinga powinien się odnaleźć na pozycjach obarczonych mniejszą odpowiedzialnością, jeśli chodzi o zadania czysto defensywne.

Większa liczba zawodników pierwszego zespołu Realu Madryt również nie powinna mieć większego znaczenia w kontekście Blanco, który formalnie pozostaje zarejestrowany jako piłkarz Castilli. Mimo wszystko sztab techniczny Królewskich nie ukrywa, że już w tym sezonie zamierza regularnie korzystać z młodego pomocnika zarówno w drugim, jak i w pierwszym zespole. I taki też przekaz został wystosowany do wszystkich klubów zainteresowanych hiszpańskim zawodnikiem. Real Madryt nawet nie rozważa odejścia Blanco i transfer Camavingi nic w tej kwestii nie zmienia.

I to wszystko mimo faktu, że wychowanek Los Blancos nie wziął udziału w żadnym z trzech oficjalnych meczów tego sezonu. Casemiro rozegrał pełne 90 minut z Deportivo Alavés, Levante i Betisem, nie dając tym samym szansy swojemu młodszemu koledze. Oczywiście taki scenariusz nie jest w tym momencie dla Blanco żadnym zaskoczeniem. Wszyscy zdają sobie sprawę, że sezon jest długi i zwłaszcza przy męczących wylotach Brazylijczyka na zgrupowania kadry odpoczynek i tym samym zmiennik będą czymś wskazanym.

Obok Miguela Gutiérreza i Mario Gili to właśnie Blanco znalazł się wśród tych canteranos, którzy na starcie pretemporady otrzymali zapewnienie od Ancelottiego, że na przestrzeni sezonu 2021/22 na pewno będą mogli liczyć na swoje szanse na grę w pierwszym zespole. Gutiérrez już faktycznie mógł tego doświadczyć w ostatnim meczu z Betisem, dlatego pomocnik ma podstawowy ku temu, aby wierzyć w to, iż nawet sprowadzony za ponad 30 milionów euro Camavinga nie powinien stanąć mu na drodze w walce o miejsce w pierwszym zespole Królewskich.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!