Advertisement
Menu
Wyniki na żywo

Prezentacja Davida Alaby w pigułce

Królewscy przedstawili dzisiaj 29-letniego Austriaka, który pozostaje jedynym piłkarzem pozyskanym w tym okienku transferowym.

Foto: Prezentacja Davida Alaby w pigułce
Fot. Getty Images

David Alaba został dzisiaj zaprezentowany w Valdebebas i w pełni stał się zawodnikiem Realu Madryt. 29-latek już wczoraj przyleciał do stolicy Hiszpanii razem ze swoją rodziną. Rano zawodnik udał się na badania medyczne w szpitalu uniwersyteckim Sanitasu La Moraleja, a następnie pojawił się w miasteczku sportowym, gdzie będzie spędzał niemal każdy dzień przez najbliższe lata.

Już w Valdebebas piłkarz oficjalnie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku i z rąk Florentino Péreza otrzymał koszulkę Realu Madryt ze swoim nazwiskiem oraz numerem 4, który dotychczas należał do Sergio Ramosa. Później defensor udał się na swoją prezentację, gdzie w towarzystwie swojej rodziny, prezesa, członków zarządu i ambasadora Austrii został przedstawiony kibicom. Alaba wziął też udział w telekonferencji prasowej i odpowiadał na pytania dziennikarzy, a wcześniej spotkał się z Carlo Ancelottim i nowymi kolegami z drużyny.

Piłkarz wybiegł też na murawę Estadio Alfredo Di Stéfano, gdzie pozował do zdjęć w koszulce Los Blancos. Prezentacja obrońcy nie mogła odbyć się na Santiago Bernabéu, które cały czas jest remontowane i przygotowywane do pierwszych ligowych meczów w najbliższym sezonie.

Zapisy przemówień i konferencji prasowej:
Przemówienie Florentino Péreza
Przemówienie Davida Alaby
Konferencja prasowa z udziałem Alaby i Butragueño

Galerie z wydarzeń związanych z prezentacją:
Prezentacja w loży honorowej
Prezentacja na murawie

O transferze 29-latka poinformowano już 28 maja tego roku. Prezentacja wszechstronnego zawodnika nie mogła jednak odbyć się wcześniej, ponieważ ten przygotowywał się już Mistrzostw Europy ze swoją reprezentacją, a po odpadnięciu w 1/8 finału udał się na trzytygodniowe wakacje. Alaba podpisał pięcioletni kontrakt, a do Madrytu trafił za darmo, ponieważ po zakończeniu minionego sezonu wygasła jego umowa z Bayernem Monachium.

Hiszpańskie media informują, że wynagrodzenie obrońcy ma oscylować nawet w granicach 12 milionów euro netto rocznie, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych graczy w zespole. Jutro David weźmie udział w pierwszym treningu pod okiem Carlo Ancelottiego, którego zna jeszcze ze wspólnej pracy w stolicy Bawarii. W przeszłości Austriak występował też w Niemczech razem z Tonim Kroosem oraz Álvaro Odriozolą.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!